Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

15-latka miała ponad 3 promile alkoholu

20.04.2021 12:30 | 10 komentarzy | 10 486 odsłon | Michał Koryczan
Grupa nastolatków z Trzebini i Chrzanowa urządziła sobie zakrapiane alkoholem spotkanie nad rzeką Chechło.
10
15-latka miała ponad 3 promile alkoholu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje rzeczniczka chrzanowskiej policji Iwona Szelichiewicz, w poniedziałek, około godz. 18.30, załoga pogotowia ratunkowego poinformowała funkcjonariuszy o nastolatce będącej w stanie upojenia alkoholowego.

- Policjanci ustalili, że grupa młodzieży umówiła się poprzez jeden z komunikatorów internetowych na spotkanie nad rzeką Chechło w Chrzanowie. Tam mieli spożywać alkohol. Dziwne zachowanie 15-latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów. Postanowił natychmiast zaalarmować odpowiednie służby - mówi Iwona Szelichiewicz.

Przed przyjazdem karetki pogotowia oraz policji większość nastolatków oddaliła się z miejsca w obawie przed konsekwencjami. Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka 15-latce pobrano krew. Okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

- Policjanci ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Cała grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie przez nich zasad sanitarnych dotyczących grupowania się - informuje Iwona Szelichiewicz.

Funkcjonariusze wyjaśniają również skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna oraz utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.


Przeczytaj również

Czas na Puchar Polski. Czy Trzebinia powtórzy historyczny sukces?

Koronawirus. 33 nowe zakażenia w powiecie chrzanowskim (RAPORT - 20.04.2021)

11 firm chce się zająć uzbrojeniem strefy w gminie Babice

Zapadł wyrok w sprawie piłkarza

Poszukiwany mężczyzna miał przy sobie narkotyki

Busy nie zabierają pasażerów z dawnego dworca PKS w Chrzanowie