Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Dobry materac w Częstochowie - jak dobrać odpowiedni?

30.03.2021 12:18 | 0 komentarzy | 524 odsłony | red

Materiał promocyjny

Sen to czas odpoczynku, regeneracji organizmu i łagodzenia różnych dolegliwości. Ten czas warto wykorzystać w bardzo efektywny i zdrowy sposób. Jednym z ważnych aspektów wypoczynku jest wybór wygodnego i dobrego materaca do spania. Jak dobrać odpowiedni dla siebie materaca? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.
0
Dobry materac w Częstochowie - jak dobrać odpowiedni?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobry materac to najważniejszy element sypialni

Urządzając sypialnię wiele osób koncentruje się na jej kolorystyce, rodzaju łóżka, dodatkach, roletach, szafie na ubrania i innych aspektach. Okazuje się, że najważniejszym elementem sypialni jest dobry materac, ponieważ to od niego zależy zdrowy sen, regeneracja organizmu oraz nastrój w ciągu dnia. Mieszkańcy, którzy mają ograniczone środki na urządzanie sypialni, powinni pamiętać o tym, aby nie oszczędzać akurat na materacu. Sama rama łóżka, a także różne elementy dekoracyjne, nie mają aż tak dużego znaczenia jak właśnie ma materac. Materace Częstochowa to strona, na którą powinni zajrzeć mieszkańcy Częstochowy. Można tam znaleźć szeroki wybór materacy marki Hilding, czyli renomowanego, szwedzkiego producenta. Dla mieszkańców Gdyni przeznaczona jest z kolei strona materace Gdynia.

Na co dokładnie warto zwrócić uwagę kupując materac?

Decydując się na zakup materaca, należy zastanowić się nad wieloma sprawami. Szczególne znaczenie mają indywidualne potrzeby, dotyczące twardości materaca oraz wypełnienia, czyli wkładu. Obecnie największą popularnością cieszą się materace piankowe oraz modele sprężynowe kieszeniowe i oba te rozwiązania dobrze się sprawdzają w przypadku większości użytkowników. Można jednak poszukać także materacy medycznych, modeli hybrydowych (łączących w sobie elementy materaca piankowego i kieszeniowego) oraz lateksowych (przeznaczonych dla alergików). Kolejnym ważnym aspektem jest higiena, która odnosi się do tego, czy materac został wyposażony w specjalne otwory wentylacyjne, czy posiada wcięcia we wkładzie, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dla osób, którym w szczególny sposób zależy na higienie, przeznaczone są specjalne pokrowce antybakteryjne, które w znaczny sposób redukują liczbę roztoczy, pyłów, alergenów oraz bakterii na powierzchni materaca. Dodatkowo ważne jest to, czy dany materac ma specjalne siedem stref twardości (warto poczytać o tym na stronie zdrowykregoslup.pl), do których można zakwalifikować następujące strefy wsparcia: głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, ud, łydek i stóp. Takie strefy twardości zapewniają idealne wsparcie i dopasowanie do ciała użytkownika.

Proponowany model wygodnego materaca

W ofercie marki Hilding dostępny jest spory wybór różnego rodzaju materacy, a proponowanym modelem może być materac Hilding Boogie, który posiada następujące zalety:

  • komfortowy model piankowy, wykonany z dwóch rodzajów pianek i lateksu,
  • pianka FloFoam reaguje na temperaturę ciała i doskonale dopasowuje się do użytkownika,
  • pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się niezwykłą sprężystością i wytrzymałością,
  • lateks to specjalna pianka antyalergiczna, która daje użytkownikowi wrażenie „lekkiego unoszenia się",
  • 7 stref twardości zapewnia optymalne wsparcie kręgosłupa,
  • model antyalergiczny,
  • 15 lat gwarancji,
  • materac przeznaczony dla osób aktywnych, a także par o dużej różnicy wagowej i dla osób z bólami kręgosłupa,
  • do materaca dołączony jest antyalergiczny pokrowiec Tencel.

Materiał promocyjny