Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaką suchą karmę kupić dla aktywnego psa z wrażliwym układem pokarmowym?

29.03.2021 11:20 | 0 komentarzy | 459 odsłon | red

Materiał promocyjny

Nawet aktywny pies może mieć problemy z układem pokarmowym. Dlatego stworzono karmy dla psów, które ograniczają występowanie alergii pokarmowych.
0
Jaką suchą karmę kupić dla aktywnego psa z wrażliwym układem pokarmowym?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym powinna wyróżniać się sucha karma dla psa z wrażliwym układem pokarmowym?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów karm dla psów. Znaleźć można na przykład karmy dla psów aktywnych czy też dla tych z nadwagą. Nawet psy zmagające się problemami związanymi z wrażliwym układem pokarmowym mogą otrzymywać specjalną karmę. Wyróżniać się ona powinna wysoką przyswajalnością oraz co jest najważniejsze bezglutenową formułą. Taka bezzbożowa karma dla psów może być przygotowana na przykład z łososia i ziemniaków. Warto tutaj wspomnieć o formule monoproteinowej, która wspiera zdrowe trawienie. Wszystkie karmy dla psów, które będą się na niej opierały, gwarantują brak występowania alergii pokarmowych. Ta formuła polega na tym, że jedynym źródłem białka jest na przykład łosoś, dzięki czemu możliwość alergii została ograniczona do minimum.

Dobra karma dla psa odznaczać się również powinna zawartością fruktooligosacharydów i drożdży. Świetnie wspomagają one rozwój pożytecznych bakterii w żołądku oraz znacząco zmniejszają ryzyko pojawienia się biegunki. Karmy dla psów przeznaczone dla zwierząt o delikatnym żołądku powinny też zawierać w swoim składzie lecytynę, ponieważ usprawnia ona trawienie tłuszczu w jelitach. Co więcej, zalecanym składnikiem jest również błonnik rośliny, gdyż stymuluje on ruchy jelit i wpływa na konsystencję stolca.

Jaki wybrać dobrą suchą karmę dla psa z wrażliwym układem pokarmowym?

Szukając dobrej suchej karmy dla psa, który ma problemy z układem pokarmowym, powinno się zacząć od dokładnego sprawdzenia jej składu. Na jakie kwestie zwracać szczególnie uwagę? Na pewno taka sucha karma dla psów powinna odznaczać się bezzbożową formułą. Dobrym wyborem będą takie, które będą dodatkowo wspierały trawienie. Musi być ona przede wszystkim lekkostrawna. W swoim składzie sucha karma dla psów powinna posiadać same starannie dobrane składniki, takie jak na przykład witaminy czy kwasy tłuszczowe. Białko roślinne powinno w takiej karmie być przewagą.

Z kolei jak najmniejsza powinna być zawartość węglowodanów, ponieważ wpływa to na łatwiejsze trawienie. Dodatkowo, jeśli chce się zadbać o zdrową i lśniącą sierść swojego pupila to szukając karmy dla psa trzeba wybierać taką, która bogata będzie w składniki takie jak Omega-3 i Omega-6, ponieważ świetnie wpływają one na dobra kondycję sierści i skóry. Ponadto, jeśli w takiej karmie będzie również zawarta miedz, to łatwiej będzie podtrzymać naturalny kolor sierści. Atutem będzie też właściwie dobrana w karmie ilość fosforu i wapnia, ponieważ gwarantuje to zdrowe zęby oraz mocne kości. Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością wybierze się najlepszą karmę dla psa.

Materiał promocyjny