Cztery medale lekkoatletów Trzebini w Grand Prix w Biegach Przełajowych

21.03.2021 11:00 | 0 komentarzy | 2 185 odsłony | Marek Oratowski
W sobotę na stadionie AWF w Krakowiew Grand Prix w Biegach Przełajowych zawodnicy KS Victoria Trzebinia cztery razy stawali na podium.
0
Czwórka medalistów z Victorii Trzebinia, fot. udostępnione przez trener Ewę Sierkę

W imprezie uczestniczyło 12 lekkoatletów Victorii. W kategorii U-14 w biegu na 1 km brąz wywalczyła Gabriela Płocica. W rywalizacji na 2 km w kategorii U-18 srebrny medal zdobyła Julia Jaśkaczek. Także w biegu na 2 km w kategorii U-20 na drugim stopniu podium stanęła debiutująca w przełajach Amelia Wierzba.

W ostatnim biegu mistrzostw na najdłuższym dystansie 3 km po srebrny medal sięgnął przełajach Szymon Saternus. Ten start był dla zawodników dobrym treningiem przed zbliżającym się sezonem na stadionie.