Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Stolik do salonu, czym się kierować podczas wyboru stolika kawowego?

24.02.2021 22:19 | 0 komentarzy | 449 odsłon | red

Materiał promocyjny

Stolik do salonu, to przeważnie jeden z najczęściej używanych przez nas mebli w domu, dlatego przy wyborze idealnego mebla Twojego salonu, należy zwracać uwagę zarówno na jego funkcjonalność i solidność, jak i walory estetyczne. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wygląd chociaż ma duże znaczenie, to jednak w tej sytuacji ustępuje miejsca praktyczności i wytrzymałości. Z uwagi na to jak ważny jest odpowiednio dobrany stolik kawowy w każdym mieszkaniu, przed jego zakupem należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych faktorów. Jakich? Zaraz się przekonamy, bowiem dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie czym się kierować podczas wyboru stolika kawowego?
0
Stolik do salonu, czym się kierować podczas wyboru stolika kawowego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stolik do salonu – jak powinien wyglądać idealny model?

Idealny stolik kawowy powinien odznaczać się kilkoma podstawowymi walorami. Przede wszystkim być wygodny, funkcjonalny, wytrzymały, praktyczny i pasować do innych mebli w Twoim salonie. Dlatego wybierając się na zakupy do sklepu meblowego, musisz zadbać o to, żeby miał odpowiedni rozmiar, kształt, wysokość, cieszył oko, ale przy tym by był wykonany z najwyższej jakości materiałów. Perfekcyjny stolik do salonu musi przecież wytrzymać codzienne użytkowanie i najlepiej, żeby nie powstawały na nim nieestetycznie wyglądające rysy i uszkodzenia. Poza kwestiami praktycznymi, ważne, żeby stolik kawowy stał się dopełnieniem i ozdobą wnętrza salonu. Musi więc podkreślać jego charakterystyczne cechy i walory, ale także dobrze komponować się na tle salonowych dekoracji, mebli i nie gryźć się z kolorem ścian i podłóg.

 

Czym kierować się podczas wyboru stolika kawowego?

Z uwagi na szeroki asortyment dostępnych na rynku stołów, postanowiliśmy nieco ułatwić Ci wybór, więc poniżej prezentujemy szczegółowy spis informacji na ten temat. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, wybór stołu do salonu będzie dla Ciebie pestką.

 

Jakość wykonania

Jakość wykonania to zdecydowanie najważniejszą pozycją w naszym spisie, bowiem to ona gwarantuje solidność, długowieczność oraz zachowanie walorów estetycznych na długi czas. Chodzi nam nie tylko o to, czy nogi są odpowiednio przytwierdzone do blatu lub czy jest on dokładnie wykończony, chociaż i to jest niezwykle ważne, ale przede wszystkim o to, by Twój przyszły stół to salonu był wytworzony wyłącznie z najlepszej jakości komponentów i najtrwalszych materiałów. W tej kwestii zdecydowanie przoduje lite drewno dębowe, lipowe lub mahoń, a także metal. Idąc tym tropem stół kawowy wykonany z litego dębu ze stalowymi elementami, to naszym zdaniem najlepszy wybór pod względem jakości, wytrzymałości oraz solidności. Taki stół będzie odporny na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne oraz niezwykle łatwy w czyszczeniu. Świetnymi przykładami tego rozwiązania są modele marki Elektron Furniture. Jeśli metalowy mebel, to tylko stolik kawowy Elektron Furniture.

 

Odpowiednie gabaryty

Stolik kawowy, nie powinien być, ani za duży, jako że wtedy przytłoczy aranżację i pomieszczenie wyda się zagracone i przepełnione, ani zbyt mały, ponieważ to zupełnie zaburzy proporcje, zwłaszcza na tle masywnej, wygodnej kanapy. Dlatego też polecamy zdecydować się na coś pośredniego i orientować się zarówno na praktyczność jak i wygląd w odniesieniu do innego umeblowania salonu.

Jeżeli natomiast mowa o wysokości, to jest ona uzależniona od wzrostu użytkowników, jak i wysokości sofy. Generalnie mówiąc przyjmuje się, że dla zachowania najwyższego komfortu użytkowania, stolik kawowy powinien być od 2 do 5 centymetrów wyższy od siedzenia kanapy.

 

Klasyczna czy oryginalna ława do salonu?

Klasyczne, drewniane warianty nigdy nie wyjdą z mody, jednak w stonowanych wnętrzach mogą wydawać się nieco nudne. Dlatego jeżeli umeblowanie Twojego salonu nie powala oryginalnością, a do tego ściany masz pomalowane w odcieniach bieli, beżu czy szarości, to ława do salonu w oryginalnym kolorze, o unikatowej fakturze lub wykonana z ciekawego materiału, może dać temu pomieszczeniu nowe życie. Czasami warto zaszaleć.

 

 

 

 

 

Materiał promocyjny