Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Licealiści z Chrzanowa uczestniczą w wykładach online dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

22.02.2021 10:30 | 0 komentarzy | 1 547 odsłona | Marek Oratowski
Oba chrzanowskie licea przystąpiły do Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. I LO jest w projekcie po raz piąty, a II LO po raz pierwszy.
0
Licealiści z Chrzanowa uczestniczą w wykładach online dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej
Zajęcia online z biologii w I LO, fot. I LO w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Małopolska Chmura Edukacyjna to innowacyjne przekazywanie wiedzy oraz przybliżanie osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych - tłumaczy Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.

Projekty realizowane są w kilku obszarach tematycznych. W I LO dotyczą z biologii, informatyki, przedsiębiorczości i fizyki. W II LO natomiast przedsiębiorczości i geografii.

Uczniowie I LO uczestniczą w wykładach online oraz zajęciach kół naukowych, prowadzonych przez UJ, AGH i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Szkoła została doposażona w pomoce naukowe.
W II LO projekt realizowany jest po raz pierwszy od września 2020 roku. Uczestniczy w nim grupa 15 uczniów z klas drugich.

Projekt zakłada realizację zajęć w Bibliotece Pedagogicznej - Wojewódzkiej im. Hugo Kołłątaja - Filia w Chrzanowie. Jednak z uwagi na obecną sytuację pandemiczną przeprowadzane są one zdalnie. Geografię wykładają wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a przedsiębiorczość - pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Po zakończonych lekcjach online uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach stacjonarnych, które odbędą się na uczelni.

Na realizację projektu powiat dostał dofinansowanie. Nabór wniosków ogłosił Zarząd Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości (MCP). Powiat musiał dołożyć 5 procent wartości projektu. W I LO całkowita jego wartość wynosi 86.891 zł (w tym wkład własny - 4.344 zł), a w II LO 36.558 zł (wkład własny - 1.800 zł).