Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Nie tylko zbiórka do puszek. W niedzielę kolejny finał WOŚP

27.01.2021 19:00 | 9 komentarzy | 2 388 odsłony | Marek Oratowski
Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie inny niż zwykle. Celem zbiórki organizowanej 31 stycznia będzie wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
9
Nie tylko zbiórka do puszek. W niedzielę kolejny finał WOŚP
Wolontariuszki kwestujące w Chrzanowie podczas ubiegłorocznego finału WOŚP, fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W gminie Chrzanów na ulicach kwestowało w ubiegłym roku 110 osób. W tym roku będzie ich 60. Najmłodszy ma 8 lat, najstarszy 50. Sztab jest zarejestrowany przy MOKSiR. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Chrzanów - Miasto dla Mieszkańców.

Od godz. 9 do 15.30 przy ulicy Wczasowej 16 w Bolęcinie (obok zalewu gliniak) WOŚP Chrzanów we współpracy ze Sportowym Klubem Jeździeckim Husaria organizują zbiórkę na rzecz Orkiestry. Przy tej okazji dzieci mogą się przejechać na kucykach. Darczyńcy mogą się napić kawy lub herbaty oraz zjeść kiełbaskę.

W wielu punktach Chrzanowa (głównie sklepach) stoją już stacjonarne skarbony. W planie jest także internetowa aukcja. Szczegóły znajdziecie tutaj. Z powodu pandemii nie będzie plenerowego koncertu ani meczu z udziałem oldbojów Wisły Kraków.
- Ten rok jest trudny, ale ludzie z chęcią pomagają, bo gramy z sercem, a chrzanowianie mają wielkie serca - podkreśla szefowa sztabu Jarosława Tobiasz.

Trzebiński sztab został utworzony w DK Sokół. Będzie czynny od godz. 14. W niedzielę 31 stycznia w godz. 6.30-19 na ulicach miasta i sołectw gminy Trzebinia oraz w Krzeszowicach, głównie w pobliżu kościołów, kwestować będzie 52 wolontariuszy wyposażonych w imienne identyfikatory i puszki.

Z WOŚP zagra też Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach. W każdej miejscowości gminy 14 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach, przy sklepach i kościołach. Sztab WOŚP będzie się znajdować w biurze GOKIS przy ul. Krakowskiej w Babicach.

W Libiążu w kweście będzie uczestniczyło ponad 20 osób. Do czwartku 28 stycznia do LCK można dostarczyć ciekawe przedmioty na aukcje np. pamiątki, płyty, książki, albumy. W dniu finału licytować je będzie można telefonicznie pod numerem 600 919 894 od godz. 12.30 do 18. Do godz. 20 będzie czas na wrzucenie wylicytowanej kwoty do puszki w LCK.

Szykują się też wydarzenia online na stronie LCK. O godz. 12 można będzie obejrzeć przedstawienie teatrzyku kukiełkowego. Zagrają też zespoły Fireball (godz. 17), Wyjście Awaryjne (godz. 18) i Stare Dziady (godz. 19).