Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

W parafiach trwa zbiórka na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

24.01.2021 14:00 | 3 komentarze | 1 690 odsłona | Marek Oratowski
Niedziela 24 stycznia jest „Dniem solidarności z Chorwacją". Tego dnia w polskich kościołach są zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w tym kraju.
3
W parafiach trwa zbiórka na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi
W trzęsieniu ziemi w Chorwacji zginęło siedem osób, fot. krakowcaritas.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Według pierwszych doniesień, w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy, przy czym miejscowe władze podkreślały, że nie jest to ostateczny bilans tragedii. Już 30 grudnia podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu na pomoc poszkodowanym 50 tys. zł i uruchomieniu zbiórki SMS-owej, która w ciągu kilku dni przyniosła kolejne 50 tys. zł. Jednocześnie na nasze apele o przyłączenie się do akcji pomocy Chorwatom zaczęły odpowiadać parafie w różnych rejonach Polski. Decyzja przewodniczącego Episkopatu o zbiórce w parafiach w dniu 24 stycznia nadaje tej spontanicznej inicjatywie zorganizowany, ogólnokrajowy charakter. Dzięki temu skala pomocy, jakiej będziemy mogli udzielić, z pewnością znacząco wzrośnie - podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Datki można wrzucać do puszek po mszach świętych także w lokalnych parafiach.

Pomóc można również wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub dokonując wpłaty przez stronę caritas.pl. Albo wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.