Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

ZKKM Chrzanów zmienia zasady korzystania z biletów na autobus

22.01.2021 19:30 | 2 komentarze | 13 440 odsłon | Michał Koryczan
Ma to związek z uruchomieniem tymczasowego dworca autobusowego w Chrzanowie.
2
ZKKM Chrzanów zmienia zasady korzystania z biletów na autobus
Bilet na przejazd autobusem ZKKM po terenie jednej gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na czas zamknięcia wiaduktu nad ul. Krakowską, ZKKM w Chrzanowie zdecydował się uruchomić w rejonie ul. Wyszyńskiego tymczasowy dworzec autobusowy.

Część linii rozpoczyna i kończy teraz kursy właśnie w tym miejscu, a nie jak dotychczas na dworu przy ul. Zielonej. Tym samym autobusy niektórych linii ominą przystanki: Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS i Chrzanów Sienna.

Zarząd ZKKM zdecydował, że w czasie funkcjonowania tymczasowego dworca wybrane bilety jednorazowe będą ważne dłużej, czyli 60 minut od skasowania.

Chodzi o bilet normalny (3 zł) i ulgowy (1,5 zł) na przejazd po terenie jednej gminy oraz bilet czasowy 30-minutowy od chwili skasowania (z możliwością przesiadek) lub na przejazd jednorazowy po terenie dwóch gmin (normalny 3,60 zł, a ulgowy 1,80 zł).

Jak informuje ZKKM, ma to umożliwić pasażerom wysiadającym na przystanku Chrzanów Trzebińska przejście do dworca przy ul. Zielonej i kontynuowanie dalszej podróży wyłącznie na trasie w kierunku przystanków: Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS, Chrzanów Sienna, Chrzanów Podwale, Chrzanów Głowackiego i Chrzanów Kolejowa.

W okresie funkcjonowania dworca tymczasowego bilety tygodniowe i miesięczne upoważniające do przejazdu linią 30, są ważne również na linię 31 (na całym jej przebiegu). Z kolei te upoważniające do przejazdu liniami 17, 32 i 35, są ważne również na linię 31 (od przystanku Chrzanów Pogorska do Chrzanów Sienna.


Przeczytaj również:

Tymczasowy dworzec autobusowy w Chrzanowie już działa (WIDEO)

W czwartek rano ostatnie samochody przejechały pod wiaduktem kolejowym w Chrzanowie (WIDEO)

W czwartek zostanie zamknięty wiadukt w centrum Chrzanowa. Na jak długo?

Uwaga pasażerowie. Zmieniają się godziny odjazdów niektórych autobusów

Szykują się duże zmiany w rozkładach jazdy. Autobusy ominą niektóre przystanki

W Chrzanowie powstanie tymczasowy dworzec autobusowy