Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gmina Chrzanów stała się współwłaścicielem budynku po dawnej WSPiM, za co dawno temu zapłaciła

22.01.2021 16:15 | 0 komentarzy | 5 074 odsłon | Łukasz Dulowski
W piątek poinformował o tym burmistrz Robert Maciaszek za pośrednictwem samorządowej telewizji CHTVL.
0
Gmina Chrzanów stała się współwłaścicielem budynku po dawnej WSPiM, za co dawno temu zapłaciła
Połowa udziałów w nieruchomości przy Wojnarowskiej należy już w pełni do gminy Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Powiedział, że 30 grudnia zawarł skuteczny akt notarialny z Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie, obecnie w stanie likwidacji. Dotyczy zakupu połowy udziałów w tej nieruchomości przy ul. Woynarowskiej.

- I to zamyka kwestię naprawienia szkody wyrządzonej nieważnym aktem notarialnym z lipca 2018 roku, jeszcze z poprzedniej kadencji - stwierdził.

Przypomnijmy, że wtedy gmina zapłaciła 1,9 mln zł za 1/2 udziałów w nieruchomości przy Woynarowskiej. Wartość transakcji wynosiła 2 mln 267 tys. zł.

Na konto sprzedającego, czyli Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Warszawie (21 stycznia 2020 r. postawionej w stan likwidacji), trafiło 1 mln 125 tys. zł. Na rachunki sześciu wierzycieli WSTE gmina przelała w sumie około 750 tys. zł. Zatrzymała natomiast 385 tys. zł na specjalnym koncie depozytowym jako zabezpieczenie kolejnych ewentualnych roszczeń.

Szybko okazało się, że cała transakcja jest nieważna. Jakby jej w ogóle nie było. Gmina wydała 1,9 mln zł i w zamian nie miała nic. W księdze wieczystej nieruchomości przy Woynarowskiej figurowały bowiem zakazy jej zbywania i obciążania.

Teraz w nowym akcie notarialnym WSTE, na poczet ceny powtórnego zakupu, została zaliczona wcześniejsza płatność z 2018 r. w kwocie 1,9 mln zł.