Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Elektryk - Jakie usługi wykonuje dobry fachowiec?

06.01.2021 12:35 | 0 komentarzy | 1 029 odsłona | red

Materiał promocyjny

Praktycznie w każdej miejscowości swoje usługi świadczy jakiś elektryk: Wrocław, Jelcz-Laskowice, czy Kobierzyce - wszędzie zapotrzebowanie na takich fachowców jest bardzo duże. Wynika to głównie z faktu, że nasza cywilizacja opiera się na prądzie elektrycznym. Oferta elektryków jest zresztą bardzo szeroka. Zobacz, do czego możesz potrzebować wizyty dobrego fachowca.
0
Elektryk - Jakie usługi wykonuje dobry fachowiec?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cywilizacja to prąd

Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, prąd stanowi niezaprzeczalnie podstawę naszego, współczesnego świata. Aż nierealne wydaje się, że jeszcze dwieście lat temu człowiek mógł żyć bez energii elektrycznej! Dzisiaj światło, komputer i cały elektryczny sprzęt w domu wydaje się podstawowymi potrzebami. Wystarczy wspomnieć, że awaria sieci, skutkująca czasowym wyłączeniem zasilania, prowadzi do poważnych zaburzeń wśród wielu ludzi. Nie wiedzą, co ze sobą zrobić, błąkają się, nie są w stanie w żaden sposób funkcjonować. Na szczęście są jeszcze telefony, więc można sobie zrobić ciepłą herbatkę i... No tak, wody już nie zagotujemy... I bateria zaraz się wyczerpie...

Brak w zasilaniu energią elektryczną jest tak dotkliwy, że często można spotkać całodobowe pogotowie elektryczne. Zasadniczo wiąże się to z ryzykiem pożaru przy awariach elektrycznych, szczególnie w starszych zabudowaniach, które powstawały według innych standardów bezpieczeństwa. Jednak często takie pogotowie elektryczne poratuje nas również w mniej poważnych kłopotach.

Uwaga, awaria

W końcu czas przyjrzeć się, jakie usługi elektryczne są dostępne na rynku. Zacznijmy od najbardziej podstawowej: usuwanie awarii elektrycznych. Jeśli w domu nagle wszystko zgaśnie – brak prądu w domu - od razu wiadomo, że jest coś nie tak z prądem. Każdy wie też, jak niebezpieczne zwierzę żyje w tych długich kablach! Typowe napięcie sieci elektrycznej wynosi 230 V. Wydaje się, że to dużo. Choć napięcia przesyłowe są wielokrotnie wyższe, to już prąd w domu potrafi stanowić duże zagrożenie. Dlatego o wiele bezpieczniej jest wezwać fachowca Elektryk Wrocław z pogotowia elektrycznego niż samemu próbować coś robić. Szczególnie gdy nasza wiedza w tym temacie nie jest zbyt duża.

Dobry elektryk, posiadający uprawnienia SEP, z łatwością znajdzie miejsce, gdzie nastąpiło zwarcie lub przerwanie przewodów. Następnie, zgodnie z najwyższymi standardami, usunie usterkę, a miejsce ewentualnego połączenia dwóch kabli zabezpieczy odpowiednimi środkami, aby nie stanowiło w przyszłości zagrożenia. Źle wykonana naprawa może bowiem doprowadzić nawet do pożaru budynku.

Usługi drobne

Awarie instalacji elektrycznej stanowią poważne zagrożenie, więc wezwanie w takich sytuacjach elektryka jest często pierwszym naszym odruchem. Jest jednak sporo mniej niebezpiecznych sytuacji. Ponowne zamocowanie gniazdka, które zostało przypadkiem wyrwane ze ściany, nie wydaje się aż takim wyzwaniem. Wystarczy coś tam odkręcić, coś przykręcić z powrotem i wszystko będzie działać. Po co fatygować elektryka do takich drobnostek. Na pewno nie wymaga to zbyt dużej wiedzy, ale konieczne jest zachowanie standardów bezpieczeństwa. Z pewnością żadnej pracy nie można wykonywać, gdy w przewodach płynie prąd. Przed takimi naprawami należy wyłączyć odpowiedni bezpiecznik, a najlepiej także sprawdzić odpowiednim próbnikiem, czy prądu już nie ma w gniazdku. Podobnie może być z wymianą żarówki, bezpiecznika czy podłączeniem płyty indukcyjnej ( we Wrocławiu ) lub innego sprzętu AGD. Jeśli nie mamy 100% pewności, że jesteśmy bezpieczni, lepiej jednak zadzwońmy – telefon do elektryka.

Pomiary elektryczne

Inną okazją do spotkania z dobrym fachowcem są pomiary elektryczne. Każda instalacja powinna przejść pomiary okresowe co pięć lat. Wykonać je można tylko profesjonalnym sprzętem. Takie badania wykażą kondycję kabli, a także sprawdzą, czy zabezpieczenia bezpiecznikowe, powszechnie zwane "esami", działają w odpowiedni sposób. Na koniec elektryk, posiadający specjalne uprawnienia SEP, wypisuje odpowiedni raport pomiarowy. Taki dokument poświadcza, że nasza instalacja domowa jest w pełni bezpieczna. Fachowiec potrzebny jest także przy wymianie licznika lub zmianie dostępnej mocy w złączu. Tu także wymagane są odpowiednie uprawnienia.

Materiał promocyjny