Wyjątkowo, we wtorek, 1. w 2021 roku numer "Przełomu", a w nim:
Rok z koronawirusem, który zapamiętamy na długo. Co i kiedy się wydarzyło? Jego lektura uświadomi ogrom naszych wspólnych przeżyć.
"Przełom" zapytał o to ludzi związanych z różnymi branżami. Mamy dla Was 8 ważnych rozmów.
Covidowe prezenty nie tylko dla biznesu
- Kryzys jest nieodłącznym towarzyszem działalności gospodarczej. Raz jest większy, raz mniejszy, obejmuje jedną branżę lub wiele. Jest zjawiskiem, które na pewno przeszkadza, ale stanowi niedogodność potrzebną jako katalizator rozwoju. Działalność biznesowa dobrze zdywersyfikowana, a więc oparta na zróżnicowanej produkcji, usługach i kanałach dystrybucji, jest największą szansą na przetrwanie tego trudnego czasu - uważa Krzysztof Pietrzyk, prezes zarządu CTL Logistics GmbH w Berlinie, trzebinianin.
Ta pandemia to wołanie: zmieńmy system!
Koronawirus zafundował polskiemu szkolnictwu niechciany sprawdzian. Jaki jest jego dotychczasowy wynik?- Nasz system edukacji jest totalnie nieprzygotowany na tego rodzaju okoliczności. Z wielkimi oporami przyjmuje nowoczesne rozwiązania. Wciąż przypomina szkołę z XIX wieku, w której nauczyciel coś przedstawia, uczeń zapisuje i potem odtwarza - uważa Paweł Siejka, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.
Kluby nie wytrzymają drugiego takiego roku
Pandemia pozbawiła nas 60-65 tysięcy złotych - mówi Marcin Dęsoł, prezes pierwszoligowego Unimetal Recycling MTS Chrzanów w piłce ręcznej, w rozmowie z Michałem Koryczanem.
Koniec roku nie jest końcem walki
Dopiero teraz dociera do nas ogrom skutków, jakie spowodowała epidemia, a tych doświadczeń wystarczy nam na lata - mówi dr n. med. Rafał Harat, ordynator oddziału pulmonologicznego i COVID-owego w szpitalu w Chrzanowie.
Samorządy poradziły sobie, bo przetrwały
Mam nadzieję, że 2021 rok będzie lepszy, albo przynajmniej bardziej przewidywalny - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic.
W blokach startowych czekamy na normalność
74-letni Zbigniew Klatka nie może teraz brać udziału w próbach i przedstawieniach swojego ukochanego Teatru Ludowego Tradycja ani w zajęciach UTW w Chrzanowie. Mógł się jednak zająć sprawami, na które wcześniej nie miał czasu. Na przykład - dokończeniem książki o rodzinnej Alwerni.
Wytrąceni ze strefy komfortu
2020 rok był trudny dla kultury, ale na pewno nie stracony - mówią zgodnie Aneta Drzewiecka, dyrektorka chrzanowskiego MOKSiR, i jej mąż Paweł Drzewiecki, aktor, dyrektor Teatru Małego w Tychach.
Musisz mi uwierzyć na słowo
Zdalna praca jest uciążliwa. Na przykład w komisji finansów publicznych jest nas ponad pięćdziesięciu, a system zdalny umożliwia udział w dyskusji tylko piętnastu osobom - mówi poseł Marek Sowa.
SPORT
Mamy dla Was także
Życzymy miłej lektury.
Tutaj "Przełom" w wersji elektronicznej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz