Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Próbują sił w branży piwnej i fenomenie lokalnych nazw

26.11.2020 14:00 | 5 komentarzy | 4 052 odsłony | Agnieszka Filipowicz
W grudniu i styczniu na półkach sklepów ma się pojawić piwo ze swojsko brzmiącymi nazwami.
5
Próbują sił w branży piwnej i fenomenie lokalnych nazw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Piwa wprowadza na rynek firma o nazwie Browar Lokalny założona przez miłośników złotego trunku związanych z powiatem chrzanowskim.

- Zaproponujemy mieszkańcom trunek warzony jak dawniej, bez pośpiechu i naturalnie - zapewnia Dawid Warchoł, współtwórca Browaru Lokalnego.

Przedsiębiorcy mają prowadzić swój biznes w formule browaru kontraktowego, co oznacza, że piwa będą warzone wg ich receptury w browarze posiadającym linię produkcyjną.

W grudniu w sklepach pojawi się klasyczny lager (jasne, pełne) oraz jego odmiana - piwo miodowe z dodatkiem naturalnego miodu wielokwiatowego. Nazwa piwa nawiązuje do hasła promocyjnego Trzebini, w którym mowa o sercu miasta, a sam smak trunku do miejscowych pszczelarskich tradycji.

Etykietę drugiego piwa o nazwie Cabańskie (pils oraz pszeniczne) zdobi legendarna lokomotywa PM 36 zwana „Piękną Polką". To wyprodukowany w Chrzanowie parowóz, który otrzymał główną nagrodę na paryskim Expo w 1937 r. Uchodził za jedno z największych przedwojennych osiągnięć polskiej myśli konstrukcyjnej, choć przez wybuch II wojny światowej nie trafił do masowej produkcji.

- Planujemy stworzyć również piwo nawiązujące do tradycji górniczych, szczególnie tych libiąskich - zdradza Dawid Warchoł.