Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Krzysztof Brandys: Telebim to przeżytek. Zlikwidujmy go

18.11.2020 18:38 | 17 komentarzy | 5 736 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Telebim był modny i podnosił rangę miasta 10 lat temu. Gdy montowano go wtedy w Chrzanowie, był nowoczesnym środkiem przekazu. Dziś nie tylko szwankuje technicznie, ale wręcz drażni migającym obrazem i bombardowaniem informacjami.
17
Krzysztof Brandys: Telebim to przeżytek. Zlikwidujmy go
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To opinia chrzanowskiego radnego Krzysztofa Brandysa. Wyraził ją na roboczym spotkaniu chrzanowskich radnych, na którym m.in. dyskutowano, czy w dobie pandemii należy wydawać duże sumy pieniędzy na zakup tego dużego ekranu dla miasta.

Opinie radnych były podzielone. Niektórzy twierdzili, że należy wstrzymać się z zakupem w czasach zarazy, inni - że nie ma na co czekać.

Najdalej idącą opinię wyraził Krzysztof Brandys. Nadmienił, że miasta odchodzą od tego rodzaju rozwiązań. Bilboardy, telebimy to bowiem nic innego jak zaśmiecanie przestrzeni publicznej. I podał przykłady kilku miast, które z nich zrezygnowały. Choćby - Katowic. Tam ze znanego Spodka zniknął telebim.

Zdaniem radnego w dobie, gdy wiele miast już przyjęło, albo szykuje się do przyjęcia uchwały krajobrazowej, należy podejmować odważne decyzje. Podkreślił, że telebim już spełnił swoją rolę. Teraz pora na uporządkowanie informacji i reklam w przestrzeni publicznej. Opowiedział się więc jednoznacznie za likwidacją  telebimu. Jak zaznacza, najważniejszy element placu Tysiąclecia stanowi pomnik Orła, a nie świecący ekran. To on powinien przyciągać wzrok przechodniów, a nie agresywne, migające obrazki na telebimie.

Co sądzicie o pomyśle radnego?