Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ostatnia droga księdza majora z Chrzanowa (ZDJĘCIA)

10.11.2020 16:30 | 0 komentarzy | 14 801 odsłon | Marek Oratowski
We wtorkowe popołudnie wierni i duszpasterze pożegnali zmarłego w ubiegłym tygodniu ks. Krzysztofa Zająca z parafii św. Mikołaja w Chrzanowie.
0
Ostatnia droga księdza majora z Chrzanowa (ZDJĘCIA)
W pogrzebie uczestniczyło wielu duchownych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

By za duszę zmarłego mogło pomodlić się jak najwięcej wiernych (limit uczestników nabożeństw w chrzanowskim kościele to 31 osób) , odprawione zostały trzy msze święte. W czasie ostatniej, pogrzebowej o godz. 14, część osób stała na zewnątrz. W ostatnim pożegnaniu księdza, który miał 70 lat i niedawno przeszedł na emeryturę, uczestniczyło dwóch biskupów oraz wielu księży (m.in. były proboszcz parafii św. Mikołaja ks. dr Stefan Misiniec).

Zmarły m.in. był kapelanem wojskowym i dosłużył się stopnia majora.

- Życie ś.p. księdza Krzysztofa to obowiązki, które sumiennie wypełniał jako gorliwy kapłan, życzliwy dla innych, dobry i zawsze gotowy służyć drugiemu człowiekowi. Dziękujemy Bogu, że mogliśmy go spotkać - usłyszeli uczestnicy uroczystości podczas homilii.
Zmarły kapłan, który 25 lat posługiwał w Chrzanowie, spoczął na parafialnym cmentarzu.

Obejrzyjcie zdjęcia z uroczystości.

Także we wtorek o godz. 16 w Płazie wierni pożegnali emerytowanego proboszcza ks. Tadeusza Czarnotę. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę w Trzebini k. Żywca o godzinie 13.