Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Lecą głowy prezesów w rafinerii

30.06.2011 15:38 | 10 komentarzy | 15 810 odsłon | red
Prezes kolejnej spółki w grupie kapitałowej rafinerii Trzebinia stracił stanowisko. To szef Euronaftu, Marek Hładyszewski. Zastąpił go Zbigniew Duda.
10
TRZEBINIA. Lecą głowy prezesów w rafinerii
Zbigniew Duda, nowy prezes Euronaftu, był niegdyś burmistrzem Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezes kolejnej spółki w grupie kapitałowej rafinerii Trzebinia stracił stanowisko. To szef Euronaftu, Marek Hładyszewski. Zastąpił go Zbigniew Duda.

Trwa wymiana kadry menedżerskiej w grupie kapitałowej RT SA. Najpierw stanowisko stracił Piotr Prusakiewicz, członek zarządu, którego zastąpił Paweł Stawarz, prezes Naftowaxu. Potem przyszła kolej na odwołanie wiceprezesów Ekonaftu i Energomediów. Karuzela stanowisk trwa. Ostatni ruch kadrowy to odwołanie szefa Euronaftu. Wspomnianego Hładyszewskiego zastąpił Duda.

Odwołanego wiceszefa Ekonaftu zastąpił obecny prezes rafinerii Krzysztof Zdziarski, który zasiadł również w zarządzie Euronaftu. Odwołanego wiceszefa Energomediów podmienił natomiast obecny członek zarządu RT SA Paweł Stawarz będący równocześnie członkiem zarządu Naftowaxu.

Monika Mikon, rzeczniczka prasowa rafinerii tłumaczyła we wtorek, że pracodawca ma pełną swobodę w kształtowaniu zatrudnienia na powyższych stanowiskach i że członek zarządu może być odwołany w każdej chwili, nie wyjaśniła jednak, dlaczego w miejsce dotychczasowych wiceprezesów spółek-córek wprowadzani są członkowie zarządu rafinerii (spółki-matki).

Związkowcy i pracownicy Euronaftu w minionym tygodniu wystosowali do zarządu RT SA protesty, w których podkreślają, że działania kierownictwa grupy kapitałowej są dla nich kompletnie niezrozumiałe. Piszą, że spółki zależne od rafinerii przynoszą zysk, a "w
nagrodę" wymienia się ich prezesów. Ludzie tego nie pojmują.

Nie to jednak budzi największe obawy. Załoga nie zna planów restrukturyzacyjnych zakładu, nad którymi zarząd pracuje od roku. Od wielu miesięcy funkcjonuje z niepotwierdzoną, ale i nie zdementowaną oficjalnie perspektywą zwolnień szeregowych pracowników. Mówi się o 180 osobach.

(al)

 

Aktualizacja: 19.00