Zmarnowany karny i pierwsza strata punktów Trzebini u siebie (WIDEO, ZDJĘCIA)

31.10.2020 14:30 | 12 komentarzy | 6 293 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 14:00

AKTUALIZACJA

W ostatnim w tym roku meczu na własnym stadionie piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia zremisowali z Dalinem Myślenice.
12

IV liga - zachodnia Małopolska

MKS Trzebini - Dalin Myślenice 1-1 (1-1)

1-0 Paweł Piskorz (18), 1-1 Michał Górecki (27)

MKS: Wróbel - Mrożek, Górka, Kiczyński, Martyniak (68. M. Marszałek), Wójcik (56. Korcz), Stachowski, Zybiński, Mendela (83. J. Pająk), Szczurek (34. Barczyk), Piskorz (34. Sochacki)

Na pięciu meczach zakończyła się seria domowych zwycięstw z rzędu w lidze zespołu MKS. Tym samym nie udało się trzebinianom ustanowić nowego rekordu klubowego.
Gospodarze nie mają prawa narzekać na końcowy wynik, chociaż to oni w drugiej połowie mieli najlepszą okazję, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania najbardziej zawiedzionym w szeregach gości musiał być Kacper Szymala. Były bramkarz MKS liczył na występ na stadionie przy stadionie przy ul. Kościuszki. Trener Dalinu postawił jednak na Jakuba Wyrobę, który jak się potem okazało został jednym z bohaterów sobotniego meczu.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do drużyny z Myślenic, która zdominowała miejscowych. Zawodnicy Dalinu od początku przenieśli grę na połowę przeciwnika, zagrażając bramce MKS.
W pierwszym kwadransie po strzale jednego z piłkarzy gości bardzo dobrą interwencją popisał się Tomasz Wróbel, parując piłkę na słupek. Potem bliski zdobycia gola był Szymon Burkat, ale uderzył obok słupka.

Chociaż nic tego nie zapowiadało, w 18. minucie to MKS wyszedł na prowadzenie. Marcin Szczurek dośrodkował z prawego skrzydła, a Paweł Piskorz strzelił swojego szóstego gola w sezonie.
Dalin mógł wyrównać w 25. minucie, ale Michał Górecki główkował tuż obok bramki. Zawodnik ten nie pomylił się dwie minuty później, gdy po rykoszecie znalazł się oko w oko z Tomaszem Wróblem. Pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron gra wyglądała już zupełnie inaczej. MKS częściej gościł pod bramką przyjezdnych, ale przez długi czas niewiele z tego wynikało.
W 64. minucie po akcji Miłosza Korcza i Patryka Kiczyńskiego w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Stachowski, ale jego strzał został zablokowany.
W odpowiedzi, uderzający z szesnastki Michał Górecki nieznacznie przestrzelił, a uderzenie Szymona Burkata z dystansu pewnie wyłapał golkiper MKS.

W 75. minucie po starciu z rywalem w polu karnym gości padł Łukasz Sochacki i arbiter wskazał na „wapno". Do jedenastki podszedł Tomasz Wróbel. Uderzył jednak słabo i Jakub Wyroba po raz czwarty w tym sezonie obronił rzut karny.
Chwilę później gospodarze dopominali się odgwizdania kolejnej jedenastki, tym razem za zagranie piłki ręką przez rywala. Sędzia uznał jednak, że przewinienie miało miejsce za linią szesnastki.

Ostatecznie w przedostatniej tegorocznej kolejce obie ekipy musiały się podzielić punktami. Sobotnie spotkanie z powodu kontuzji przedwcześnie zakończyli Paweł Piskorz (jeszcze w pierwszej połowie) oraz Kamil Wójcik.
Za tydzień MKS czeka ostatnia w tym roku konfrontacja ligowa, na wyjeździe ze Słomniczanką Słomniki.

Nagranie wideo z meczu klub udostępnił: część 1, część 2, część 3 i część 4.

Wyniki innych meczów:

KS Chełmek - Garbarnia II Kraków 3-1

Nadwiślanim Gromiec - Zgoda Byczyna 3-2

LKS Gorzów - Halniak Maków Podhalański 5-0

LKS Żarki - Hejnał Kęty 1-2

MKS Fablok Chrzanów - Start Kamień 1-3

Błyskawica Myślachowice - Victoria Zalas 5-0 (Kacper Głowacz dwie, Tomasz Witkowski dwie, Kamil Krawczyk jedna)

Ciężkowianka Jaworzno - Zagórzanka Zagórze 4-1

Promyk Bolęcin - Wisła Jankowice 0-3 (Gabriel Szala dwie, Mateusz Jargus jedna)

Tęcza Tenczynek - Unia Kwaczała 2-3

MKS Alwernia - Wolanka Wola Filipowska 3-7