Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Zmiany w organizacji ruchu na A4 Katowice-Kraków

29.10.2020 13:00 | 0 komentarzy | 6 209 odsłon | Tadeusz Jachnicki
29 i 30 października na autostradzie potrwają prace związane z montażem drugiej części bramownicy w obrębie placu poboru opłat w Mysłowicach.
0
Zmiany w organizacji ruchu na A4 Katowice-Kraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, w związku z którą część pasów będzie niedostępna dla kierowców. Przed godziną 3.00, 30 października nastąpi krótkotrwałe całkowite wstrzymanie ruchu na bramkach w stronę Katowic.

- W czasie prowadzenia prac przygotowawczych, od godziny 21.00 29 października wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Mysłowicach (km 352) oraz 8 pasów na PPO w kierunku Katowic. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu - linie nr 17 i nr 18 - informuje Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA.

Jak dodaje, dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w stronę Krakowa - nr 8 i 9.
Montaż bramownicy rozpocznie się około godziny 2:40, w piątek 30 października br. W tym czasie ruch na PPO Mysłowice na jezdni w stronę Katowic zostanie całkowicie wstrzymany na około 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 17 i nr 18.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu jest planowane w piątek 30 października, między godziną 4.00 a 5.00.
Na zamontowanej w ubiegłym tygodniu bramownicy i na tej montowanej 30 października zainstalowane zostanie oznakowanie zmiennej treści.

Ponadto na autostradzie A4 Katowice-Kraków trwa obecnie wymiana nawierzchni między węzłem Jeleń
a węzłem Byczyna, przy zachowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach. Prowadzone są także prace związane z planowanym montażem bramownicy placu poboru opłat w Balicach, w związku z którymi do ok. 29 października zamknięte będą skrajne lewe bramki nr 9 i 10. W czasie prowadzenia robót bramkami przeznaczonymi wyłącznie dla płatności automatycznych są pasy nr 8 i 11.