Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kontenery mieszkalne do zamieszkania tymczasowego i nie tylko

01.10.2020 12:21 | 0 komentarzy | 1 532 odsłona | red

Materiał promocyjny

Dla wielu z nas dom znaczy różne rzeczy. Jedni wychowywali się na wsi w domach jednorodzinnych czy bliźniakach, inni całe życie mieszkali w bloku czy apartamencie w mieście. Niektórzy dom utożsamiają z uczuciem, ludźmi, dla innych to kraina dzieciństwa, znajome okolice i zachody słońca. Dom może znaczyć wiele rzeczy, a ilu jest ludzi, tyle upodobań, co do budynków, które stają się naszym domem.

0
Kontenery mieszkalne do zamieszkania tymczasowego i nie tylko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontenery mieszkalne, choć dotychczas postrzegane raczej, jako deska ostatniego ratunku, teraz stają się ciekawą propozycją w nowoczesnym mieszkalnictwie. Najnowsze trendy wskazują bowiem, że dobrym kierunkiem jest minimalizm.

Nad jeziorem, nad morzem, tam gdzie chcesz

Oczywiście kontenery mieszkalne mogą i służą nadal, jako schronienie zastępcze. Równie dobrze sprawdzą się jednak w roli domków letniskowych czy domów na cały rok – nowoczesne kontenery wyposażone są w szereg udogodnień, które takie mieszkanie umożliwiają.

Kontenery mieszkalne posiadają instalacje grzewcze, izolację, instalację elektryczną i wodną. Umożliwiają mieszkanie w dobrych warunkach przez cały rok. Możliwe jest nawet łączenie ich w różnego rodzaju moduły, jeśli myślimy o konstrukcji piętrowej.

Źródło: mastertec.biz.pl

Dużą zaletą tego typu zabudowania jest fakt, że kontener jest tani i można go przewozić z miejsca na miejsce. Możemy zamieszkać tam, gdzie nam się to podoba (wystarczy wynająć czy kupić kawałek ziemi), a w każdym momencie mamy możliwość zmiany lokalizacji i scenerii. Producenci kontenerów dostarczają je w każde miejsce w kraju, a nie ma również problemu, by nasz mały dom zabrać w wycieczkę po Europie! Kontenery mogą być zatem wyjątkowe cenione za swoje szerokie możliwości.

Bo mniej może znaczyć więcej

Nie ma nic dziwnego w tym, że minimalizm również i w budownictwie i mieszkalnictwie zaczyna być jednym z ważniejszych trendów. Mieszkanie w mniejszej skali oznacza szybszy czas ukończenia budowy, mniejsze koszta, a także bardziej ekologiczny tryb życia. Minimalizm zachęca nas do pozbywania się zbędnego mienia i nie nabywania go. Wiele małych domków może być przekonwertowanych w ten sposób, by stanowić prawdziwie ekologiczne domy, które emitują mniej zanieczyszczeń i zużywają mniej energii. Dlatego na zachodzie idea małych domów jest coraz bardziej popularna, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, które nie chce wcale pracować kilkadziesiąt lat na spłatę kredytu hipotecznego. Kto wie, może i u nas idea małych domów zadomowi się na dobre.

Materiał promocyjny