Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

10.09.2020 15:30 | 5 komentarzy | 10 276 odsłon | Marek Oratowski

Policjanci z Libiąża zatrzymali 30-latka handlującego narkotykami. Zarzut posiadania środków psychoaktywnych usłyszał także awaruntujący się mieszkaniec Chrzanowa.

5
Diler trafił za kratki
Mieszkaniec LIbiąża został tymczasowo aresztowany, fot. KPP w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dostali informację, że w Libiążu mieszka mężczyzna zajmujący się rozprowadzaniem narkotyków.

- Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 64 gramów marihuany oraz blisko 100 gramów amfetaminy. Mezczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych oraz udzielania innym osobom tych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Trzydziestolatkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności - informuje rzecznik KPP w Chrzanowie Iwona Szelichiewicz.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

To nie jedyne zdarzenie z narkotykami w tle w ostatnich dniach. Chrzanowscy policjanci podczas obchodu jednego z osiedli w Chrzanowie zauważyli na balkonie bloku kłócącą się ze sobą parę. Zaniepokoił ich również dźwięk tłuczonego szkła. Ustalili mieszkanie, do którego przyporządkowany jest balkon. Mężczyzna, który stanął w progu mieszkania nie chciał wpuścić ich do środka. Gdy w przedpokoju pojawiła się kobieta wraz z dziećmi, policjanci wypytali ją na temat kłótni, wchodząc jednocześnie do środka mieszkania.

Podczas gdy kobieta rozmawiała z jednym z dzielnicowych, drugi wyjrzał na balkon, skąd wcześniej słyszał  dźwięk tłuczonego szkła. Na podłodze balkonu leżał rozbity słoik, natomiast na parapecie zewnętrznym susz roślinny, młynek do rozdrabniania marihuany oraz fajka wodna. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli przeszło 13 gramów marihuany, woreczek strunowy z 1,5 grama amfetaminy oraz sterydy. Sporządzili również niebieską kartę.

Męzczyzna w wieku 26 lat usłyszał zarzut posiadania środków psychoaktywnych, za co grozi mu do trzech lat pozbawiania wolności. Najprawdopodobniej wkrótce usłyszy także zarzuty stosowania przemocy wobec bliskich.