Trzebinia wygrywa próbę generalną. Nowi piłkarze strzelają gole (WIDEO, ZDJĘCIA)

01.08.2020 13:45 | 7 komentarzy | 6 575 odsłon | Michał Koryczan

W ostatni sprawdzianie przed walką o ligowe punkty, piłkarze trzebińskiego MKS pokonali Spójnię Osiek-Zimnodół.

7
Przy piłce Paweł Piskorz

Sparingi

MKS Trzebinia - Spójnia Osiek-Zimnodół 3-1 (2-0)

1-0 Patryk Mendela (15), 2-0 Paweł Piskorz (36), 2-1 Adrian Żmuda (50), 3-1 Patryk Kiczyński (58)

MKS: Wróbel - Ruczyński (65. Korcz), Górka (24. Martyniak), Kiczyński (85. Bugdalski), M. Marszałek (70. Jarosz), Sz. Kurek (60. Mrożek), Stachowski, Zybiński, Podobiński (79. K. Kalinowski), P. Mendela (85. Wójcik), Piskorz (60. Sochacki)

W swoim ostatnim sparingu przed startem sezonu ligowego, trzebińscy czwartoligowcy pokonali na swoim stadionie grającą w okręgówce Spójnię.
Nową twarzą w szeregach gospodarzy był w sobotnim meczu Paweł Piskorz. Wracający do MKS po kilkuletniej przerwie napastnik, występujący ostatnio w LKS Rajsko może być sporym wzmocnieniem „żółto-czarnych". Podobnie jak pozyskani w letnim okienku transferowym Patryk Mendela i Konrad Podobiński powinien stanowić o sile ofensywnej trzebińskiego zespołu.
W spotkaniu z Osiekiem gospodarze mieli sporo do zaoferowania w ataku. Gorzej wyglądali jednak w grze obronnej, pozwalając rywalom na stworzenie sobie dobrych okazji strzeleckich.
Prowadzenie „żółto-czarnym" dał w 15. minucie Patryk Mendela, wykorzystując dogranie od Pawła Piskorza. Na 2-0 w 36. minucie podwyższył Paweł Piskorz. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mateusz Marszałek.
Niedługo po zmianie stron kontaktową bramkę strzelił Adrian Żmuda. Goście wykorzystali szybki kontratak i błąd miejscowych w ustawieniu w obronie. Chwilę potem mogli wyrównać, ale Tomasz Wróbel znakomicie obronił uderzenie z dystansu jednego z graczy Spójni.
W odpowiedzi Konrad Podobiński trafił z dystansu w poprzeczkę, a strzał Adriana Zybińskiego z rzutu wolnego obronił golkiper przyjezdnych.
W 58. minucie wynik meczu na 3-1 dla MKS ustalił Patryk Kiczyński, który skutecznie zamknął akcję Szymona Kurka.
Na inaugurację sezonu ligowego drużyna z Trzebini podejmie na swoim stadionie LKS Rajsko (sobota, 8 sierpnia, godz. 11:00). Zespół ten prowadzi były szkoleniowiec MKS Mariusz Wójcik, który oglądał z trybun sobotni sparing. W drużynie z Rajska grają też byli piłkarze Trzebini: bramkarz Łukasz Gielarowski i obrońca Krzysztof Sieczko.

MKS Fablok Chrzanów - KS Olkusz 2-2