Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Radna na korytarzu. Nie wpuścili jej do sali obrad (WIDEO)

30.07.2020 10:25 | 8 komentarzy | 8 007 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Radna Halina Henc uczestniczy w dzisiejszej sesji Rady Miasta Trzebini, siedząc na korytarzu w urzędzie. Nie wpuszczono ją do sali ze względu na rygory sanitarne. - Najwyraźniej jestem niemile widziana - komentuje.

8
Radna na korytarzu. Nie wpuścili jej do sali obrad (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dziś w Trzebini odbywa się zdalna sesja. W sali obrad w magistracie jest tylko prezydium rady, urzędnicy i zaproszeni na sesje przedstawiciele związku komunalnego. Około 10 osób. Radni uczestniczą w sesji zdalnie. Radna z Czyżówki Halina Henc postanowiła przyjechać do urzędu, bo ostatnio ma problemy z siecią w domu. Przewodniczący rady nie wpuścił jej jednak na salę obrad, powołując się na rygory sanitarne w związku z pandemią koronawirusa. Radnej zaproponowano udanie się do budynku gminy na rynku. Radna nie skorzystała z tej propozycji.

- Dzisiejsza sytuacja nie wynika ze złej woli, lecz z obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią. Radna Henc wcześniej nie zgłosiła woli uczestnictwa w sesji w budynku na Narutowicza, dlatego zostało jej zaproponowane inne pomieszczenie - w biurze rady - tłumaczy rzecznik prasowa UM w Trzebini Anna Jarguz.

Tymczasem radna uważa, że główną przyczyną odmowy nie były covidowe obostrzenia.
- Jestem niewygodna dla niektórych, a teraz jeszcze niemile widziana - komentuje.
Halina Henc ma opinię najbardziej „wojującej" radnej opozycji w trzebińskiej radzie.