Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Say #hello to 5G czyli 5G w Orange

15.07.2020 09:52 | 0 komentarzy | 591 odsłon | red

Materiał promocyjny

Rynek telekomunikacji w Polsce ciągle żyje nowinkami związanymi z wprowadzaniem, przez kolejne sieci komórkowe do swojej oferty technologii 5G. Mija niespełna tydzień od włączenia się do piątej generacji sieci Orange. Jest to dość niespodziewany krok, z uwagi na wcześniejsze deklaracje sieci, co do nieuruchamiania nowej generacji, na starych pasmach. Ale stało się. Kolejno czterech gigantów polskiej telefonii komórkowej rozszerzyło swoje usługi.

0
Say #hello to 5G czyli 5G w Orange
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5G a telefon

By móc korzystać z nowej technologii należy spełnić kilka warunków technicznych. Po pierwsze być posiadaczem karty SIM 4 LTE lub eSIM. Jeśli jesteś posiadaczem karty starszego typu musisz udać się do salonu Orange i zgłosić chęć wymiany takiej karty przy pozostawieniu numeru telefonu. Uwaga jednak na dopasowanie karty do telefonu. Nie każdy model będzie miał odpowiednie wejście dla danego typu karty, dlatego należy się dowiedzieć z noty katalogowej bądź właśnie w salonie operatora czy nasz takie posiada.

Zresztą z tego miejsca można od razu przejść do drugiego warunku – aby korzystać z 5G trzeba mieć telefon, który posiada wbudowany modem do obsługi sieci piątej generacji. Prześledźmy co ma do zaoferowania Orange.

Smartfony z 5G w Orange

Oferty na abonament kształtują się następująco:

  • Xiaomi Mi 10 Lite 5G 6/64 GB w kolorach biały, niebieski, szary. 55,01 zł x 24 raty. Telefon posiada 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 765G i baterię z możliwoscią szybkiego ładowania. Takie połączenie gwarantuje dużą sprawność działania urządzenia i błyskawiczne reakcje na polecenia użytkownika.
  • LG Velvet 5G Dual Screen w kolorze szarym.  125 zł x 24 raty i 199 zł na start. Ten model LG posiada dość oryginalne rozwiązanie dołączanego ekranu. Jeśli chcesz oglądać filmy, czy podziwiać wcześniej zrobione za pomocą aparatu o rozdzielczości 48 Mpix zdjęcia,  wystarczy że przypniesz do głównego kolejny ekran. Z uwagi na dopracowany system audio jest to również świetny telefon do rejestracji własnych filmów czy słuchania muzyki.
  • Xiaomi Mi 10 5G 8/128 GB w kolorze zielonym i szarym. 125 zł x 24 raty i 199 zł na start. Ten telefon posiada imponujący, zakrzywiony ekran 6,67’’ 3D AMOLED z technologią TrueColor. Dodatkowo ten bardzo wyraźny wyświetlacz reaguje na dotyk z mikropóźnieniem, niemal nie do wychwycenia.
  • Xiaomi Mi 10 Pro 5G 8/256 GB w kolorze szarym i białym. 165 zł x 24 raty i 199 zł na start. Model ten wśród wszystkich dziesiątek charakteryzuje się najlepszym aparatem do robienia bardzo wyraźnych zdjęć. Jeśli lubisz dokumentować to co przytrafia ci się na co dzień i od razu szybkim łączem wrzucać do sieci, to jest telefon, którego ci potrzeba.
  • Motorola edge 5G w kolorze czarnym. 109 zł x 24 raty i 99 zł na start. To zgrabny, dobrze wykończony i do tego szybki telefon. Reprezentuje też wysoki standard, jeśli chodzi o dźwięk. Ekran natomiast jest zagięty niemal pod kątek 90 stopni, maksymalnie rozszerzając powierzchnię użytkową.

Czasowo niedostępne są natomiast: Huawei P40 Pro 5G i Huawei P40.

Oferta dla klienta biznesowego jest obecnie taka sama.

Jakie miasta są w zasięgu 5G Orange?

Ostatnim z najwrażliwszych warunków korzystania z sieci 5G jest aktualne przebywanie w jej zasięgu. Jest to obecnie możliwe w miastach: Warszawa, Łódź, Płock, Poznań, Wrocław, Górnośląski Okręg Przemysłowy, Kraków, Kielce, Opole, Częstochowa, Rzeszów, Bielsko Biała.

Materiał promocyjny