Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jak burmistrz rządzi Chrzanowem? Radni nie są zachwyceni

30.06.2020 17:10 | 3 komentarze | 5 893 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Argumenty, które znalazły się na 130 stronach raportu o stanie gminy w 2019 roku, nie wystarczyły do przekonania radnych, że Robert Maciaszek dobrze rządzi Chrzanowem. Po 5-godzinnej debacie radni nie udzielili mu wotum zaufania.

3
Jak burmistrz rządzi Chrzanowem? Radni nie są zachwyceni
Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej Chrzanowa odbyła się w trybie zdalnym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilku chrzanowskich radnych dziękowało urzędnikom za przygotowanie szczegółowego raportu, ale uwag krytycznych było sporo. Opozycja zwróciła uwagę, że dokument nie jest spójny ze strategią, a w kwestii dróg, budownictwa czy ekologii potrzeba bardziej przemyślanych działań. Sprzyjający Maciaszkowi radni przekonywali, że to dopiero półtora roku rządów nowego burmistrza, a gminy nie da się zmienić z dnia na dzień.

Ostatecznie radni większością głosów zagłosowali przeciw udzieleniu wotum zaufania. Jakie ma to konsekwencje? Na razie żadne. Ale jeśli taka sytuacja powtórzyłaby się dwa lata pod rząd, rada miejska będzie mogła podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza.

Na dzisiejszej sesji burmistrz Robert Maciaszek dostał natomiast absolutorium. Innymi słowy - rada zaakceptowała wykonanie przez niego budżetu gminy za ubiegły rok.

Więcej o debacie nad raportem o stanie gminy przeczytacie w jutrzejszym wydaniu "Przełomu".

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Były menadżer, były poseł RP, burmistrz gminy Chrzanów