Mimo epidemii punkt paszportowy w chrzanowskim starostwie pracuje. Sprawdziliśmy, jak długo trzeba czekać na dokument.
W związku z pandemią osoby chcące odwiedzić punkt paszportowy w Chrzanowie muszą ustalić termin dzwoniąc do Krakowa na numery (12) 392 18 10 lub 392 18 29. Nowe zasady obowiązują od 11 maja.
- Jednak gdy akurat nikt nie jest obsługiwany na naszej sali, można przyjść złożyć wniosek także bez wcześniejszego umawiania się. Trzeba tylko zadzwonić domofonem, bo nie ma swobodnego dostępu do budynku starostwa - tłumaczy Ryszard Leśniak, dyrektor wydziału komunikacji i paszportów chrzanowskiego starostwa.
Osobom, którym zależy na czasie, radzi jechać do Krakowa (ul. św. Sebastiana 11), ale również po telefonicznym umówieniu się na podane wcześniej numery. Składając tam wniosek dokument możemy mieć po około półtorej tygodnia. Tymczasem składając wniosek w Chrzanowie po odbiór paszportu możemy się zgłosić za około miesiąc. Między innymi dlatego, że tylko raz w tygodniu (we wtorki) wnioski są zawożone z Chrzanowa do Krakowa.
- W Krakowie z tego co wiem nie ma probmemów z dostaniem terminu. Dzienny limit osób składających wnioski wynosi 150, a zgłasza się średnio 115 osób - dodaje Ryszard Leśniak.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
A jak jest z wydziałem komunikacji. Mam samochód do wyrejestrowania i nie wiem jak się za to zabrać!!!
0 0
święte, śnięte krowy urzędnicze.. a wyleziecie i do marketów pójdziecie.. a jak byście się mieli umówić na zakupy - dzwonić do centrali..?!
0 0
Panie Oratowski.
Jakiej epidemii??
Nie słuchałeś pan wczoraj mądrego człowieka od 16:30?
Ciągle swoje!