Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Turyści wreszcie się doczekali. Znów można się zapisywać na wycieczki

02.06.2020 13:09 | 0 komentarzy | 2 816 odsłony | Marek Oratowski

W niedzielę turyści wyruszą z Chrzanowa na wycieczkę na Babią Górę. To pierwsza impreza z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim, zorganizowana po "odmrożeniu" tego typu imprez. Zainteresowanie jest spore.

0
Turyści wreszcie się doczekali. Znów można się zapisywać na wycieczki
Turyści z Chrzanowa na Babiej Górze w 2015 r. W niedzielę znów wejdą na szczyt, fot. z archiwum Remigiusza Lichoty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miłośnicy gór czekali z utęsknieniem, aż w końcu znów będą mogli wędrowac po szlakach w sposób zorganizowany.

- Pierwszą wycieczkę zorganizujemy 7 czerwca na Babią Górę. Planowaliśmy dawniej wejście od strony słowackiej, ale ostatecznie ze względu na zamkniętą granicę wejdziemy od polskiej. Ludzie nie mogli się już doczekać na wznowienie imprez. Najlepszy dowód, że w pierwszym dniu zapisało się 20 osób. Mamy jeszcze miejsca - zachęca Remigiusz Lichota, prezes chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Wyjazd będzie się odbywał z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przy wejściu do autobusu będzie uczestnikom mierzona temperatura. Osoby mające więcej, niż 37,5 st. C, zostaną odesłane do domu. Każdorazowe wejście lub wyjście z autokaru ma się wiązać z dezynfekcją rąk. Podczas podróży turyści będą w maseczkach. Na szlakach mają zaś przestrzegać dwumetrowych odstępów.

Kolejną wycieczkę działacze zaplanowali na Mogielicę (14 czerwca) oraz w Bieszczady (3-5 lipca).

- Już 20 czerwca wznowimy też wycieczki rowerowe. W tym roku przejedziemy śladami św. Jana Pawła II po ziemi chrzanowskiej w związku z jubiluszem setnej rocznicy urodzin papieża. Na początek przejedziemy 40 km z Chrzanowa, przez Libiąż, Żarki, Mętków i Zagórze. W porównaniu do poprzednich lat nie będzie jedynie wspólnego pieczenia kiełbasek - zapowiada Remigusz Lichota.

Z komunikatami dotyczącymi imprez można się zapoznać tutaj.