Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

“Odmrażanie” instytucji i urzędów potrwa jeszcze dość długo

25.05.2020 20:00 | 3 komentarze | 4 163 odsłony | Marek Oratowski

Powoli lokalne instytucje i urzędy zaczynają otwierać się na mieszkańców. Jednak sporo z nich wciąż nie zdecydowało się na ich bezpośrednią obsługę.

3
“Odmrażanie” instytucji i urzędów potrwa jeszcze dość długo
Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodociągach Chrzanowskich 25 maja wznowili pracę w terenie odczytywacze wodomierzy. Mieszkańcy mogą jednak korzystać nadal z możliwości przekazywania stanu licznika telefonicznie. Pracownicy "wodociągów" zachęcają również do rejestrowania się i realizowania rozliczeń w systemie EBOK (Elektronicznego Biura Obsługi Klienta).

Wznowione zostają także usługi w zakresie: montowania wodomierzy, poboru i analizy próbek wody oraz ścieków przez laboratorium spółki, usługi związane z diagnostyką, inspekcją oraz czyszczeniem sieci wodociagowej i kanalizacyjnej.

"Ze względu na charakter i specyfikę przedsiębiorstwa, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zapewnienie ciągłości dostaw wody pitnej, nadal obowiązuje całkowite ograniczenie dostępu do obiektów Wodociągów Chrzanowskich oraz wizyt klientów w siedzibie spółki i Biurze Obsługi Klienta przy ul. Jagiellońskiej" - czytamy na stronie internetowej spółki.

Mieszkańcy nie wejdą na razie także do siedziby PSM w Chrzanowie ani Powiatowego Urzędu Pracy.
Za to bezpośrednią obsługę wznowił od 25 maja ZKKM. Jak tłumaczy przewodniczący związku Marek Dyszy, w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu, nie może przebywać więcej, niż jeden interesant na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając pracowników ZKKM). Pracownicy proszą przychodzących o stosowanie osłon na nos i usta.

W Urzędzie Skarbowym w Chrzanowie nadal pracownicy zachęcają do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu. W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie przez dwa dni w tygodniu: w środy (od godz. 9 do 15) oraz piątki (od godz. 9 do 13).

Przeczytaj także:

Jak załatwimy sprawę w chrzanowskim starostwie?