Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Więcej piłkarzy na boisku. Hale sportowe ponownie otwarte

13.05.2020 15:00 | 0 komentarzy | 2 627 odsłony | Michał Koryczan

Nowe zasady korzystania z obiektów sportowych w czasie epidemii koronawirusa zaczną obowiązywać od 18 maja.

0
Więcej piłkarzy na boisku. Hale sportowe ponownie otwarte
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę zniesienie kolejnych ograniczeń związanych z koronawirusem. Niektóre z nich dotyczą sportu i rekreacji.

Od poniedziałku (18 maja) na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich może trenować maksymalnie 22 osoby (plus 4 trenerów).

Istnieje też możliwość podzielenia boiska na dwie części oddzielone od siebie pięciometrowym buforem bezpieczeństwa. Wówczas na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 zawodników i 3 trenerów.

Z kolei na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach może przebywać maksymalnie 14 osób (plus 2 trenerów).

Od poniedziałku można też organizować zajęcia w obiektach zamkniętych, czyli w halach sportowych i salach gimnastycznych. Ćwiczyć będzie mogło równocześnie: 12 osób i trener (w obiektach do 300 mkw), 16 osób i 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 mkw), 24 osoby i 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 mkw), 32 osoby i 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 mkw).

- Wiadomo, że rozgrywki zostały zakończone, więc pozostanie tylko przyjemność z poruszania się na boisku i spotkania w grupie z innymi zawodnikami. Takie przerwy w grze nigdy w życiu nie miałem. Zobaczymy ilu piłkarzy w ogóle wznowi treningi. Niektórzy przecież mogą się bać powrotu do zajęć. Nie wiemy przecież jak sytuacja się rozwinie - mówi Artur Oczkowski, grający trener zespołu piłkarskiego Zagórzanka Zagórze.

Czytaj również:

Barażu o awans jednak nie będzie?