Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Sezon piłkarski zakończony!

07.05.2020 16:33 | 2 komentarze | 5 536 odsłon | Marek Oratowski

Wszystkie rozgrywki od czwartej ligi w dół dobiegają końca. Nie ma spadków, ale są awanse. Taka decyzja zapadła w czwartek na spotkaniu władz szesnastu wojewódzkich związków piłkarskich zorganizowanym w formie wideokonferencji.

2
Sezon piłkarski zakończony!
Zawodnicy Żarek (w niebieskich koszulkach) na pewno się utrzymają
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O ustaleniach zapadłych na spotkaniu poinformował m.in. "Przegląd sportowy". Uznano, że sposób, w jaki funkcjonują rozgrywki IV ligi i niżej, uniemożliwia wprowadzenie ścisłych rygorów sanitarnych oraz obciążenie klubów kosztami, które wynikałyby z tych działań.

Tam gdzie lider i wicelider danej klasy rozgrywkowej mieli tyle samo punktów (czyli biorąc pod uwagę moment, w którym przerwano sezon - zagrali ze sobą tylko raz), będzie dodatkowy baraż o awans. Wojewódzkie ZPN mają też spróbować dokończyć okręgowy Puchar Polski. Oczywiście, mają też odbyć się baraże o awans tam, gdzie przewidywano je od początku, czyli na przykład w tych wojewódzkich związkach, które miały u siebie dwie równoległe grupy IV ligi.

- Ta decyzja jest według mnie sprawiedliwa. Mam nadzieje, że uda się nam na jesień wystartować ze sportem amatorskim. Nie jest to oczywiste, bo jak widzę, jakie są obostrzenia w ekstraklasie, to trudno mi sobie to wyobrazić. Nie wspominając o tym, że wiele klubów może mieć problemy finansowe, bo żyją głównie na garnuszku gminy - skomentował Mateusz Mrózek, trener LKS Żarki, który był na miejscu spadkowym w "okręgówce". Utrzyma się. Choć trener i zawodnicy woleliby o utrzymanie powalczyć na boisku.

Trzebiński MKS zakończył tym samym sezon na 10. miejscu.

- Czekam jeszcze na oficjalny komunikat naszego małopolskiego związku w tej sprawie. Jeśli nieoficjalne doniesienia się potwierdzą, będzie to słuszna decyzja pod kątem bezpieczeństwa i zdrowia zawodników. Zaczęliśmy już zajęcia w małych grupach. Będziemy dalej trenować już pod kątem kolejnego sezonu - zaznacza Jacek Pająk, prezes trzebińskiego MKS-u.