Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

CH Max znów otwarte. Sprzedawcy liczą, że będzie ruch

04.05.2020 10:00 | 10 komentarzy | 7 239 odsłon | Marek Oratowski

Odwiedziliśmy w poniedziałek CH Max kilka minut po otwarciu. Czynna jest większość sklepów.

10
CH Max znów otwarte. Sprzedawcy liczą, że będzie ruch
Od poniedziałku chrzanowska galeria znów jest otwarta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy wejściu na klientów czeka płyn do dezynfekcji. Na drzwiach wiszą naklejki przypominające o obowiązku zasłaniania ust i nosa i zachowaniu odległości minimum dwóch metrów od innych. Handlowcy myli wystawowe szyby i naklejali kartki z informacją, ile osób może przebywać w sklepach (zgodnie z wprowadzonym przez rząd normatywem - jedna na 15 m. kw.). Na przykład w Pepco w środku może być 22 klientów, w Empiku - 17, w Diverse - 6 , a w 4F - 6.

Nieczynne są tylko niektóre punkty usługowe w korytarzu galerii, pomieszczenie SNC (słychać tam odgłosy prac budowlanych) oraz dawny Piotr i Paweł (wiosną 2021 podwoje otworzą tam sklepy Reserved, House oraz Cropp). A także powierzchnia gastronomiczna, bo można wydawać posiłki tylko na wynos.

- Zobaczymy, jak będzie z ruchem klientów Liczę, że ludzie siedzący w domach, zwłaszcza młodzi, przyjdą do galerii, nawet w ramach rozrywki, a przy okazji coś kupią. Zastanawiam się tylko, jak wytrzymamy cały dzień pracując w maseczkach - powiedziała nam jedna ze sprzedawczyń.

Przypomnijmy, że CH Max jak inne galerie handlowe w kraju był nieczynny od 14 marca. A ściślej - otwarta była tam tylko drogeria Rossmann.