Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Program poleceń pracowniczych, który działa jak magnes

07.04.2020 11:38 | 0 komentarzy | 916 odsłon | red

Materiał promocyjny

Programy poleceń pracowniczych to jedno ze skuteczniejszych narzędzi Employer Brandingu. Dobrze zaplanowane działania angażują pracowników w budowę pozytywnego wizerunku pracodawcy. Dzięki właściwej strategii kolejne rekrutacje przypominają bardziej skuteczny crowdsourcing.

0
Program poleceń pracowniczych, który działa jak magnes
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program poleceń na platformie do matchowania

Osoby odpowiedzialne za rekrutację i pozyskiwanie talentów coraz częściej angażują się w aktywne kampanie employer brandingowe. Organizacje sięgają po różna narzędzia, które upraszczają ten proces. Ważnym elementem strategii są programy poleceń pracowniczych. Angażowanie kadry przynosi doskonałe rezultaty i sprawia, że kampania może nabrać mniej formalnego charakteru. Zyskuje na tym wizerunek pracodawcy oraz osoby zatrudnione, które biorą udział w programie. Dobre narzędzia do zarządzania programem poleceń znacznie ułatwiają cały proces. Dzięki nim strategie EB przybierają charakter działań ciągłych, które wspierają każdą rekrutację. Dobrym rozwiązaniem dla organizacji, które szukają platformy do zarządzania programem poleceń pracowniczych, jest Talentuno.

Zasięg, który generuje zasięg

Badania na temat odczuć i doświadczeń osób biorących udział w rekrutacji świadczą o tym, że opinia pracowników ma spore znaczenie dla kandydatów, nawet na etapie podejmowania decyzji o tym, czy w ogóle aplikować. Nic dziwnego, że employer branding w organizacjach nabiera coraz większego znaczenia i staje się ustrukturyzowaną strategią. Program poleceń pracowniczych Talentuno idealnie wpisuje się w potrzeby pracodawców w tym zakresie. Co więcej, aplikację można zintegrować z systemem firmowym, aby usprawnić zarządzanie. Zasięg z poleceń pracowników to nie wszystko.

Oprócz narzędzia do programu poleceń, Talentuno umożliwia pozyskiwanie specjalistów w ramach nowoczesnego branżowego crowdsourcingu, który okazuje się niezwykle skuteczny w specjalizacjach, takich jak: HR, kadry, obsługa klienta, finanse, księgowość, administracja, biznes management, IT, sprzedaż czy marketing. Korzystając z Talentuno pracodawcy zyskują dostęp do szybko rozwijającej się społeczności MatchMakerów zajmujących się polecaniem ofert pracy publikowanych na portalu. To dodatkowy zespół rekruterów, który jest zainteresowany znalezieniem właściwego kandydata do pracy na danym stanowisku.

Praca MatchMakerów polega na pozyskiwaniu talentów. Są to osoby, które zazwyczaj w większości rekomendują oferty pracy swoim znajomym z branży. Niektóre aktywnie poszukują kandydatów, dodatkowo wzmacniając zasięg crowdsourcingu na rzecz pracodawcy.

Materiał promocyjny