Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Wojewoda uszczelnia system. Reorganizacja SOR-ów i mierzenie temperatury pracowników

07.04.2020 10:10 | 9 komentarzy | 3 339 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Pracownicy 38 małopolskich szpitali samorządowych i państwowych mają obowiązek regularnego badania temperatury, zwłaszcza w momencie wejścia na ich teren. To dzisiejsze, najnowsze polecenie wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

9
Wojewoda uszczelnia system. Reorganizacja SOR-ów i mierzenie temperatury pracowników
Już nie tylko osobom z zewnątrz będzie mierzona temperatura przy wejściu na teren szpitala. Teraz ten obowiązek dotyczy też pracowników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Druga kwestia to konieczność reorganizacji SOR-ów i izb przyjęć, tak by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób. W tych działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach - ogłosił dziś wojewoda.

Szpitale prowadzące izby przyjęć lub szpitalne oddziały ratunkowe zostały zobowiązane do takiej zmiany organizacji pracy, by umożliwić bezpieczną segregację i separację osób z objawami choroby COVID-19 od innych osób przebywających na izbach przyjęć lub SOR-ach.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, taka „brudna" izba przyjęć ma zminimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w obrębie szpitali.

Szpitale mogą te zmiany wprowadzić w oparciu o namioty przygotowane przez Państwową Straż Pożarną lub inne dostępne środki techniczne.