Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Opowiadanie Twojego dziecka może się znaleźć w książce

06.04.2020 15:00 | 0 komentarzy | 2 177 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Rozpoczęła się 4. edycja konkursu literackiego Popisz się talentem, skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

0
Opowiadanie Twojego dziecka może się znaleźć w książce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy Wasze dzieci zaczytują się w powieściach i książkach o zwierzętach? Teraz same mają szansę opisać, co czują i myślą zwierzęta i zostać najmłodszymi pisarzami w Polsce!

W tym roku jury konkursowe zaprasza dzieci, by opisały co do powiedzenia mają nam zwierzęta! Nagrodą dla 30 laureatów z całej Polski będzie publikacja ich opowiadań w prawdziwej książce, która będzie miała premierę na jesieni.

Tekst tegorocznego zadania konkursowego brzmi następująco:
„Słynny naukowiec profesor Antoniusz Wścibinos skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Nazwał je ZWIERZOFONEM. Urządzenie owo, z wyglądu przypominające połączenie trąby z dyktafonem, nie tylko tłumaczy, co mówią zwierzęta, lecz także nagrywa ich wypowiedzi. Pewnego dnia w czasie spaceru profesor zgubił owo urządzenie. Gdy je znalazł, pamięć urządzenia była całkowicie zapełniona. Małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia! Jak myślisz, co chciały nam powiedzieć? Co je cieszy, co martwi, czego potrzebują? Co sądzą o nas, ludziach? Pomóż profesorowi spisać choć jedną opowieść nagraną na ZWIERZOFON. Dzięki Tobie cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia!"

Opowiadania konkursowe (maksymalnie 2.800 znaków bez spacji) dzieci mogą zgłaszać (także przy pomocy rodziców) TUTAJ.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas 1-4 oraz 5-8. 30 laureatów konkursu poznamy 4 czerwca, a jesienią ukaże się książka ze zwycięskimi opowiadaniami.

Cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej wydawnictwo Nowa Era przekaże na rzecz wybranej organizacji - w tej edycji konkursu będzie to jedna z fundacji zajmujących się codziennym wspieraniem zwierząt w Polsce.