Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Lokalizacja telefonu Google – zapewnij bezpieczeństwo sobie i bliskim

27.01.2020 10:51 | 0 komentarzy | 773 odsłony | red

Materiał promocyjny

Lokalizacja telefonu Google to niezwykle przydatna funkcja, z której możemy skorzystać w wielu różnych sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Opcja ta pozwoli nam nie tylko odnaleźć zgubiony telefon, ale również zlokalizować bliską osobę, gdy niespodziewanie tracimy z nią kontakt. To doskonała opcja, która zapewni nam i naszym bliskim pełne bezpieczeństwo i znacznie mniej zmartwień. Lokalizacja telefonu Google może jednak niekiedy przysporzyć nam trochę problemów – szczególnie wtedy, gdy nie do końca wiemy, z czym to się je. Jak ich uniknąć?

0
Lokalizacja telefonu Google – zapewnij bezpieczeństwo sobie i bliskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włącz lokalizację – bądź bezpieczny

Chyba każdy z nas zna to szalenie nieprzyjemne uczucie, gdy bliska nam osoba powinna już dawno być w domu lub na miejscu spotkania, ale nie dość, że się nie pojawia, to jeszcze na domiar złego nie odbiera od nas telefonu. Towarzyszy nam wówczas duży stres, niepokój i po prostu się martwimy, co jest w pełni zrozumiałe i normalne. I właśnie w takich – choć nie tylko – momentach przychodzi nam z pomocą lokalizacja telefonu Google.

Dzięki owej funkcji z łatwością możemy sprawdzić, gdzie znajduje się dana osoba i tym samym ukoić swoje nerwy. Może bowiem po prostu okazać się, że po prostu pomyliła godziny i jest jeszcze w domu. Szczególnie przydatne jest to na przykład w przypadku dzieci, gdy akurat nie możemy odebrać ich ze szkoły i martwimy się, czy same bezpiecznie dotrą do domu. Z lokalizacją telefonu Google będziemy mogli na bieżąco śledzić ich położenie, aż do momentu, gdy dotrą do celu.

Nie wiesz, gdzie jest twój telefon? Zlokalizuj go!

W czasach, gdy noszenie telefonu na szyi, na przypiętej smyczy już dawno odeszło do lamusa i dziś jest raczej powodem do wstydu, zapodzianie go stało się, niestety, nadzwyczaj łatwe. To ludzka rzecz, że zdarza nam się zostawić smartfona na stoliku w kawiarni, na ławce w parku lub po prostu u znajomych. Gdy nie możemy znaleźć telefonu, pojawia się ten paniczny, paraliżujący strach, ale na szczęście funkcja lokalizacji telefonu Google nie pozwoli nam zbyt długo żyć w niewiedzy ani w stresie i szybko wskaże, gdzie znajduje się nasz smartfon.

Lokalizacja telefonu Google – zagrożenia

Choć owa funkcja niesie za sobą wiele dobrego, to ma też kilka niekwestionowanych wad. Szczególnie ostrożni musimy być wtedy, kiedy szukamy w internecie informacji na temat lokalizacji telefonu Google. Możemy wówczas trafić na fałszywe strony, które często próbują wyłudzać od nas numery telefonów bądź nakłonić nas do wysyłania płatnych SMS-ów. Jeżeli w takie miejsce trafi osoba, która nie zna się na rzeczy, oszuści mogą ją z łatwością naciągnąć na niemałe kwoty. Warto pamiętać, że nikt, poza naszym operatorem, nie jest w stanie namierzyć smartfona, mając do dyspozycji jedynie numer telefonu. W przypadku zgubienia urządzenia, warto poszukać pomocy najpierw w Google Play.

Materiał promocyjny