Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Klimatyzacja split - podstawowe informacje

20.01.2020 10:19 | 0 komentarzy | 556 odsłon | red

Materiał promocyjny

Klimatyzatory Split od lat uchodzą za najbardziej wydajne urządzenia w zakresie zapewnienia optymalnej temperatury - nie tylko chłodząc pomieszczenia, ale także - gdy zajdzie taka potrzeba - je ogrzewając. Jeśli planujemy zainwestować w to rozwiązanie, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi informacjami o tym sprzęcie.

0
Klimatyzacja split - podstawowe informacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klimatyzatory Split są niezwykle funkcjonalne, znajdują więc zastosowanie zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Są proste w obsłudze i komfortowe w użytkowaniu, a co równie ważne zapewniają wiele możliwości. Nie tylko chłodzą, gdy upał nie daje żyć, ale również ogrzewają, filtrują powietrze, osuszają i wentylują. Klimatyzacja dziś wydaje się więc podstawą.

Klimatyzator Split - jak jest zbudowany?

Standardowy model wyposażony został w dwie główne jednostki - wewnętrzną (parownik) i zewnętrzną (skraplacz). Tę pierwszą należy zamontować w pomieszczeniu. Jej głównym zadaniem jest ochładzanie powietrza. Druga z nich znajduje się - jak sama nazwa wskazuje - na zewnątrz budynku. Jednostki połączone są ze sobą transportującymi freon przewodami. Dzięki temu tworzą zamknięty układ chłodniczy.

Obok klimatyzatorów Split na uwagę zasługują bardziej rozbudowane modele Multisplit. Możemy tu bowiem do jednostki zewnętrznej podłączyć więcej jednostek wewnętrznych (aż do 5, choć zdarza się, że nawet do 9), co zdecydowanie zwiększa funkcjonalność klimatyzacji. Tym sposobem jesteśmy w stanie ochłodzić kilka niezależnych pomieszczeń.

Jakie mamy rodzaje klimatyzatorów Split i Multisplit?

Dostępnych jest wiele rodzajów, a najpopularniejsze z nich są klimatyzatory ścienne. Jak sama nazwa wskazuje - montowane są na ścianie. Dzięki bogatej ofercie różnych stylowych, designerskich modeli możemy dobrać je wedle uznania, niezależnie czy urządzamy mieszkanie bardziej nowocześnie, czy tradycyjnie. Podobnie prezentują się ścienno-przysufitowe, które umieszcza się bezpośrednio na konstrukcji stropu. Pasują szczególnie do wysokich pomieszczeń.

Zupełnie innym rodzajem są klimatyzatory kasetonowe. Cenione szczególnie z tego względu, że nie zajmują powierzchni użytkowej we wnętrzu pomieszczenia. Kolejne - kanałowe dedykowane są zwłaszcza dla obiektów użyteczności publicznej. Pasują również do dużych pomieszczeń biurowych. Instalacja montowana jest w stropie - we wnętrzu pomieszczenia widać tylko kratki, przez jakie dostarczane jest schłodzone powietrze.

Do obiektów komercyjnych wybierane są też dość często klimatyzatory konsolowe, umieszczane w dolnych częściach ścian. Znajdziemy je we wnętrzach biurowych i konferencyjnych. Ostatni rodzaj - przypodłogowe z wyglądu przypominają grzejniki. Nie rzucają się mocno w oczy, gdyż montowane są najczęściej we wnękach, w rogach pomieszczeń.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Klimatyzacja Split powinna być dobrana w zależności od wielkości pomieszczenia, zapewniając w ten sposób optymalną moc. Nim kupimy to urządzenie, oceńmy kilka kwestii. Jedną z nich jest wydajność energetyczna, która pozwala zwiększyć efektywność urządzenia. Równie ważny jest poziom głośności, zasada jest tu prosta - im cichszy, tym lepiej. Warto także zwrócić uwagę, czy interesujący nas model został wyposażony w funkcję samooczyszczania, co znacząco zmniejszy ryzyko rozwoju pleśni.

Istotne też, aby klimatyzator mierzył temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu będziemy zawsze ją kontrolować. Dobrze, żeby sprzęt posiadał jonizator, który reguluje ilość jonów dodatnich i ujemnych w powietrzu. Oceńmy jednocześnie, czy klimatyzator Split, który chcemy kupić, został wyposażony w kąt nawiewu pozwalający na równomierne rozprowadzenie powietrza po całym pomieszczeniu i czy można nim sterować za pomocą aplikacji.

Warto zainwestować w klimatyzator typu Split, lecz zanim wybierzemy się do sklepu bądź zamówimy go przez internet, dokładnie oceńmy, jakiego modelu potrzebujemy i jaki będzie pasował do naszego mieszkania.

Materiał promocyjny