Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Dym z komina, skarga z Młoszowej

11.12.2019 14:00 | 19 komentarzy | 10 894 odsłon | Tadeusz Jachnicki

„Zapraszam na wycieczkę po zmroku pana burmistrza lub osobę odpowiedzialną z referatu ochrony środowiska na ulicę (...) w Młoszowej. Nie da się wyjść na zewnątrz, nie da się oddychać. Sąsiedzi palą złym jakościowo opałem i narażają zdrowie mieszkańców. Trwa to od kilku lat, czas z tym skończyć".

19
Dym z komina, skarga z Młoszowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To zaledwie jeden z fragmentów zgłoszeń nadesłanych przez Małopolan, w tym mieszkańców ziemi chrzanowskiej, w ubiegłym tygodniu do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Małopolanie, którzy są świadkami notorycznego łamania przepisów środowiskowych coraz częściej dają wyraz swojemu niezadowoleniu i interweniują. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca Urząd Marszałkowski w Krakowie otrzymał kilkaset próśb o kontrolę.

Ponad 70 nowych zgłoszeń w ubiegłym tygodniu, łącznie blisko 300 w ostatnim miesiącu - to najnowsze statystyki ekointerwencji w Małopolsce. Znakomita większość przesłanych przez mieszkańców informacji dotyczy spalania odpadów w domowych piecach i kominkach, pozostałe - m.in. eksploatacji instalacji niezgodnie z uchwałą antysmogową i sprzedaży węgla złej jakości.