Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Tadeusz Arkit w radzie ds. ekoMałopolski. Będzie wnioskował o zmiany legislacyjne

09.12.2019 12:24 | 19 komentarzy | 3 250 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Radny wojewódzki Tadeusz Arkit jest jedynym samorządowcem z powiatu chrzanowskiego, którego zarząd województwa powołał do składu rady ds. ekoMałopolski. To nowe gremium doradcze wojewódzkich władz liczy w sumie 51 osób: samorządowców z Małopolski, pracowników naukowych, specjalistów od ochrony środowiska.

19
Tadeusz Arkit w radzie ds. ekoMałopolski. Będzie wnioskował o zmiany legislacyjne
Rada ds. ekoMałopolski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzję o powołaniu rady zarząd wojewódzki podjął w listopadzie. Głównym celem działalności tego ciała ma być wymiana fachowej wiedzy i informacji w dziedzinie ochrony środowiska. Rada będzie m.in. konsultowała projekty strategicznych dokumentów i opiniowała pomysły działań w dziedzinie ekologii.

Z końcem zeszłego tygodnia odbyło się w Krakowie pierwsze posiedzenie nowego gremium.
- Zawnioskowałem na nim o powołanie zespołu, który zajmie się przygotowaniem projektów zmian legislacyjnych. Mam już kilka propozycji takich zmian w zakresie gospodarki odpadami - powiedział „Przełomowi" Tadeusz Arkit. - Z poziomu województwa można skuteczniej zabiegać o zmiany przepisów niż ze szczebla gminy - dodał.

Przewodniczącym rady ds. ekoMałopolski został wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz, a jej wiceprzewodniczącym radny województwa Robert Bylica - szef Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

 

 

Ludzie:

Tadeusz Arkit

Tadeusz Arkit

Prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.