Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trzypiętrowy gmach stanie na najdroższej łące w mieście. Koncepcja jest gotowa (WIDEO, WIZUALIZACJA)

05.12.2019 14:38 | 48 komentarzy | 15 881 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Biblioteka, mediateka, sala ślubów, kawiarnia, sala konferencyjna na 150 osób, galeria, biura, a obok - zielony plac. Tak wygląda koncepcja zagospodarowania działki za trzebińskim Orionem. Dziś władze Trzebini zaprezentowały ją na konferencji prasowej.

48
Trzypiętrowy gmach stanie na najdroższej łące w mieście. Koncepcja jest gotowa (WIDEO, WIZUALIZACJA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ta najdroższa łąka w mieście - działka za Orionem, od lat stoi pusta. Pomysł na jej urządzenie właśnie powstał. W przyszłym roku odbędzie się przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej inwestycji. Wzniesienie 3-piętrowego gmachu pochłonie od 12 do 18 mln zł. Dokładny koszt będzie znany dopiero po opracowaniu projektu technicznego.

Burmistrz Jarosław Okoczuk zamierza zrealizować inwestycję w tej kadencji.
- Na ten cel chcemy pozyskać pieniądze z zewnętrznych funduszy. Rozważamy też możliwość skorzystania z preferencyjnych pożyczek - mówi burmistrz i zapowiada przystąpienie do opracowania planu rewitalizacji miasta.

Działka za Orionem znalazłaby się w jego obrębie. Dzięki temu gmina mogłaby np. sięgnąć po pożyczkę z korzystnym oprocentowaniem.

W obiekcie, oprócz biblioteki, mediateki i sali konferencyjnej, przewidziano też przestrzeń na działalność komercyjną. Władze gminy liczą, że dzięki temu jego bieżące utrzymanie będzie się samofinansować.

Na dzisiejszej konferencji prasowej koncepcję prezentowała architekt Paulina Walusiak-Bogumił z pracowni SALA Studio. Projektantka jest mieszkanką gminy Trzebinia. Od urodzenia mieszka w Pile Kościeleckiej.

Jak Wam się podoba ten pomysł?