Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Punkt selektywnej zbiórki odpadów będzie obok skupu złomu

21.11.2019 20:43 | 1 komentarz | 3 856 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Od nowego roku punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Chrzanowie zmieni lokalizację. Już nie będzie działał na składowisku w Balinie, lecz na ul. Stara Huta pod numerem 5. Mieści się tam obecnie skup złomu.

1
Punkt selektywnej zbiórki odpadów będzie obok skupu złomu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się od Adama Sztybóra, właściciela skupu złomu na Starej Hucie, wstępna umowa z firmą organizującą PSZOK na zlecenie związku gospodarki komunalnej, czyli Przedsiębiorstwem Wielobranżowym MIKI z Krakowa, już została podpisana. PSZOK zainstaluje się na terenie przyległym bezpośrednio do skupu złomu. Jeszcze nie wiadomo, w które dni tygodnia będzie czynny, ale wiadomo, że będzie przyjmował odpady przez 3 dni w tygodniu. Zostanie otwarty z początkiem stycznia przyszłego roku.

Dodajmy, że PW MIKI w ostatnich dniach podpisało także umowy na prowadzenie PSZOK- ów w Trzebini i Libiążu w ich dotychczasowych miejscach działalności, czyli na terenie libiąskiej oczyszczalni ścieków i na dawnym trzebińskim składowisku odpadów przy ul. Piłsudskiego.

Z PSZOK-ów korzysta coraz więcej osób. Tylko w trzech pierwszych kwartałach tego roku mieszkańcy Chrzanowa, Trzebini i Libiąża oddali tam 1922 tony odpadów. Do tych punktów oddajemy m.in. zużyty sprzęt elektryczny, opony, odpady budowlane, poremontowe i wielkogabarytowe.