Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zmarła poszkodowana w wypadku na krajówce

04.11.2019 13:30 | 4 komentarze | 19 921 odsłon | Michał Koryczan

Do wypadku doszło w ubiegły czwartek na ulicy Krakowskiej w Dulowej.

4
Zmarła poszkodowana w wypadku na krajówce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdarzenie miało miejsce na szosie krajowej nr 79 w czwartek, 31 października, o godz. 19.35. Jak relacjonuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji, kierujący nieznanym pojazdem (najprawdopodobniej było to ciemne audi kombi) jechał od strony Woli Filipowskiej w kierunku Trzebini.

W pewnym momencie zaczął wyprzedzać jadące przed nim auta. Nie chcąc się zderzyć z pojazdem jadącym z naprzeciwka, zjechał z powrotem na prawy pas jezdni i uderzył w chevroleta. Nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy, uciekł w stronę Trzebini.

Wskutek uderzenie chevrolet, prowadzony przez 35-latka z Krzeszowic wypadł z toru jazdy i zderzył się czołowo z hyundaiem, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

W wypadku poszkodowanych zostało pięć osób. Niestety, jedna z nich - pasażerka hyundaia zmarła w szpitalu.

- Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Policjanci, pod nadzorem chrzanowskiej prokuratury badają okoliczności wypadku - mówi Iwona Szelichiewicz.

Policja cały czas szuka uczestnika, który uciekł z miejsca i apeluje o pomoc. Wszyscy świadkowie zdarzenia, osoby mające ewentualne nagrania z kamer samochodowych, są bardzo proszone o kontakt z komisariatem policji w Trzebini lub Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie.

Jeśli ktoś ma zamontowany monitoring na budynku znajdującym się przy drodze krajowej, także jest proszony o przejrzenie nagrania, bo może samochód sprawcy wypadku został zarejestrowany.