Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jeśli widzisz jakieś progi i bariery, to zostań lokalnym uDOSTĘPniaczem

29.10.2019 19:00 | 2 komentarze | 1 654 odsłona | Alicja Molenda

Jak pisałabyś na klawiaturze komputera będąc niewidomym? Jak zareagowałbyś na dźwięk klaksonu będąc głuchym? Jak poradziłbyś sobie na schodach albo wysokim krawężniku będąc na wózku inwalidzkim? Jak ma takie przeszkody pokonywać staruszek, matka z dzieckiem albo osoba ze złamaną nogą?

2
Jeśli widzisz jakieś progi i bariery, to zostań lokalnym uDOSTĘPniaczem
Barbara Tomaszek z konkursową pracą swoich uczennic Marysi Siarkowskiej i Nikoli Gładysek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Próbę dostrzeżenia różnych barier w najbliższym otoczeniu podjęli uczniowe SP w Balinie. Ich reprezentantki wystartowały w ogólnopolskim konkursie uDOSTĘPniacze organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Najpierw zdefiniowały problemy związane z dostępnością różnych miejsc, a potem zastanawiały się jak im zaradzić. Za pomysły wyrażone w pracy plastycznej zostały wyróżnione. Maria Siarkowska i Nikola Gładysek wraz opiekunką Barbarą Tomaszek wzięły udział w pokonkursowej gali w ministerstwie. Tam wysłuchały wystąpień ekspertów. Teraz eksperci przyjadą do Balina.

Takich miejsc i barier utrudniajacych życie słabszym jest wokół nas pełno. Czy my je w ogóle widzimy? Czy ich ubywa? Co o tym sądzicie? A może zechcecie nam je pokazać na zdjęciu i wspólnie pomyślimy jak i z czyją pomocą je pokonać?