W Jaworznie AVR-MIKI rozwozi nowe bio-kubły - przelom.pl
Zamknij

W Jaworznie AVR-MIKI rozwozi nowe bio-kubły

05:00, 01.10.2019
Skomentuj

Do domów naszych zachodnich sąsiadów, w Jaworznie, trafiły już pierwsze pojemniki na bioodpady. Zgadnijcie jak zostały przyjęte?

W Chrzanowie związek śmieciowy skupia się na razie na rozstrzyganiu przetargu na odbiór odpadów, a tymczasem Jaworzno realizuje wymogi znowelizowanej ustawy o gospodarce odpadami i rozwozi po domach kubły na bioodpady. Mają do nich trafiać resztki jedzenia, a także trawa, gałęzie, liście.... Akcja dostarczania kubłów ma się zakończyć 16 października. Po tym terminie nie będzie już można zbierać  bioodpadów do brązowych worków. Kubły dostarcza jaworznianom konsorcjum AVR-MIKi. To samo, które na razie wywozi śmieci z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża.

Jak informuje lokalny tygodnik Co tydzień, bio-kubły są "względnie estetyczne, mają otwory wentylacyjne i podwójne dno". Ludzie są jednak zaskoczeni ich rozmiarami. Uważają, że 120-litrowe są stanowczo za małe. Jeden z Czytelników poinformował, że taki kubeł pomieści 2 worki skoszonej trawy, a on ze swojego ogródka zbiera 18... Mówi też, że jego kompostownik pozostałej ilości nie "przerobi", bo jest za mały.

Wcześniej czy później brązowe kubły powinny pojawić się także w powiecie chrzanowskim. Na pewno nie bedą większe. Też zaskoczą?

Jaki więc macie pomysł, aby pomieścić w nich bioodpady ze swoich domów, zwłaszcza trawę, gałęzie, liście? Co się robiło dawniej z takim odpadami, gdy nie było worków ani kubłów?

(Alicja Molenda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

mrozofmrozof

0 0

Jak to co się robiło ... ognisko :D albo fru za płot :D

05:47, 01.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JerMihJerMih

0 0

Niech rozwozą także i u nas. Przynajmniej nie bawilbym się woreczkami przy noszeniu trawy. A działkę mam mała i taki kubełek powinien mi wystarczyć.

06:07, 01.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAAAA

0 0

A jak ktoś ma działkę 1000 ha i TIR-a skoszonej trawy to też mają od niego odbierać za darmo i dostarczyć kontenery? Zbiorowe szaleństwo z tym koszeniem, są dni gdzie ryk kosiarek trwa kilkanaście godzin na dobę dzień w dzień. Gdzie są normy ograniczające hałas? Niech sobie kosy kupią jak im się nudzi...

06:35, 01.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tysiutysiu

0 0

Widzę, że kogoś boli dup@ tam poniżej haha

12:47, 01.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ryryryry

0 0

a co latem przez te otwory muchy robactwo smród ?

18:43, 01.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary zgredstary zgred

0 0

Dawniej, oprócz ogniska i okolicznych rowów, nie kosiło się co dwa tygodnie tylko dwa razy w roku, nie kosiło się "hektarów" tylko przed domem no i, poza centrum miast, co drugi dom miał za domem tzw. "wychodek" i często przylegające do niego "gnojowisko". Uczenie; gospodarka była o wiele bardziej nastawiona na obieg naturalny. Większość domów nie była objęta żadnym zorganizowanym wywozem, mało co się wywoziło poza podwórko. ciekawe, że poza tym "podwórkiem" było o wiele czyściej.

05:23, 02.10.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%