Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kogut na balkonie w Chrzanowie (WIDEO, koniecznie z dźwiękiem)

13.09.2019 13:00 | 4 komentarze | 14 873 odsłon | Tadeusz Jachnicki
4
Kogut na balkonie w Chrzanowie (WIDEO, koniecznie z dźwiękiem)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W piątek kilka minut przed godziną 6. mieszkańcom jednego z bloków w Chrzanowie pobudkę zafundował... kogut. Jak donosi jedna z mieszkanek, tak jest od tygodnia.

To nie jest pierwszy taki poranek. Jeden z lokatorów trzyma bowiem na balkonie takiego zwierzaka hodowlanego, spotykanego raczej w wiejskich zagrodach.

Filmik dokumentujący zdarzenie nadesłała nam jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie.

Pomijając fakt wczesnej pobudki, zastanawia się czy zwierzę hodowlane można trzymać w mieszkaniu bloku wielorodzinnego, czy kogut trzymany w takich warunkach nie stanie się źródłem chorób?
W związku z tym, że administratorem budynku jest Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chrzanowie, zapytaliśmy o zdanie prezesa PSM.

- Pozwolę sobie zacytować regulamin porządku domowego naszej spółdzielni: hodowla zwierząt użytkowych (królików, kur itp.) w lokalach (budynkach) oraz na terenie osiedli jest zabroniona. Sytuacja jest więc oczywista - mówi prezes PSM, Aleksander Biegacz.

Jak dodaje, jeśli istnieje taki problem należy zwrócić się do policji. Jako kolejny krok wskazuje oddanie sprawy do sądu.

Przypomnijmy, że niedawno nieco podobna historia miała miejsce we Francji. Sprawą hałaśliwego koguta zajął się właśnie sąd. Tyle tylko, że francuski kogut, który przeszkadzał sąsiadom, żyje w ogrodzie domu prywatnego. Sąd uznał, że ma więc prawo piać i właścicielka nie musi się go pozbywać.