Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Największy na świecie drewniany rollercoaster wystartował w Energylandii. Adrenalina buzowała! (WIDEO)

22.08.2019 18:00 | 5 komentarzy | 7 718 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Przejażdżka tym rollercoasterem dostarcza wrażeń większych niż na słynnym Hyperionie w Energylandii. Tak stwierdzili pierwsi pasażerowie Zadry - największego na świecie drewnianego coastera. „Przełom" uczestniczył dziś w premierze kolosa.

5
Największy na świecie drewniany rollercoaster wystartował w Energylandii. Adrenalina buzowała! (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do przejażdżki nowym rollercoasterem zaprosił gości Marek Goczał, właściciel Energylandii oraz Kris Kojder, dyrektor ds. wizerunku w Energylandii. Zadra wystartowała w samo południe. Najpierw emocji związanych z przejazdem tym rollercoasterem doświadczyli dziennikarze i zaproszeni goście.

- Masakra - krótko skomentował swe przeżycia w Zadrze wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec.

- Trzeba mieć silne kręgi szyjne. I trochę żebra bolą - opowiadali o swych przeżyciach inni goście.

Jedno jest pewne - nowy, 15. już w parku rozrywki w Zatorze coaster dostarcza mocnych wrażeń. Złaknionych adrenaliny dziś było wielu. O godzinie 14.00 Zadra oficjalnie otworzyła swe podwoje. Na tę chwilę czekały tłumy.

Zadra osiąga zawrotną prędkość 121 km/h. Kolejka wynosi pasażerów na 63 metry wysokości po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabiera 24 osoby. Przejazd tym ekstremalnym rollercoasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiada aż 3. Pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom. Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice.

Więcej o drewnianym rollercoasterze Energylandii, nowej strefie Smoczy Gród oraz o innych niespodziankach, które szykuje ten park rozrywki w przyszłości, dowiecie się z rozmowy z Krisem Kojderem, dyrektorem ds. wizerunku w Energylandii, którą opublikujemy w papierowym wydaniu „Przełomu" w najbliższą środę.