Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Alarmujące dane dotyczące polskich dzieci- tyją najszybciej w całej Europie! Rodzicu- obudź się!

14.08.2019 18:00 | 1 komentarz | 1 380 odsłona | Marta Moś
Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 15:51

Materiał promocyjny

Coraz większym problemem dzisiejszego świata dzieci jest szerząca się wśród nich otyłość. Polskie dzieci znajdują się praktycznie na szczycie rankingu i uznawane są za jedne z najbardziej otyłych w Europie, a tempo narastania problemu jest w naszym kraju najszybsze w całej UE.

1
Alarmujące dane dotyczące polskich dzieci- tyją najszybciej w całej Europie! Rodzicu- obudź się!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Często problem zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy pozwalamy dzieciom na jedzenie licznej ilości dokładek, słodyczy, podwójnych obiadów w przedszkolu i domu, przy braku odpowiedniej dawki ruchu i snu. Zapominamy, że dzieci nie powinny pić kolorowych napojów i zjadać masy słodyczy. Z diety eliminujemy warzywa i owoce, tłumacząc, że dzieci ich nie lubią.

Problem pogłębia się w momencie kiedy dzieci idą do szkoły i bez problemu mogą kupić drożdżówkę w osiedlowym sklepie czy sklepiku szkolnym. Mimo zakazu sprzedaży nie zdrowych przekąsek w szkołach często funkcjonują tam automaty z przekąskami i kolorowymi, gazowanymi napojami. Coraz rzadziej dzieci wychodzą też na dwór, przesiadując całymi dniami przed szklanymi ekranami. Winni jesteśmy my jako dorośli, którzy czasem nie mając czasu dają dzieciom drobne na śniadanie, które kupią sobie w drodze do szkoły. Nie dajemy też naszym dzieciom przykładu, ponieważ sami nie jemy warzyw i najczęściej po pracy spada nasza aktywność fizyczna. Czy możemy to zmienić? Oczywiście, że tak.

Należałoby zacząć od przyjrzenia się aktualnej piramidzie żywieniowej dla dzieci i młodzieży. U jej podstawy zobaczymy ruch. Na szczęście dzisiaj każde dziecko może wybrać sobie taką dyscyplinę sportowa, która będzie mu sprawiała radość.Wyżej znajdziemy owoce i warzywa bogate nie tylko w błonnik roślinny, ale także w minerały i witaminy. Na kolejnym piętrze znajdziemy produkty węglowodanowe, takie jak ryż, kasza czy pieczywo. Pamiętajmy, aby wybierać kasze gruboziarniste i ciemne pieczywo. Dla rozwoju młodego organizmu bardzo ważny jest wapń, który znajduje się w produktach nabiałowych. Wyżej znajdziemy mięso, ryby i strączki, które również powinny urozmaicać dietę dziecka. Na sam jej szczyt wpisano oleje i tłuszcze, najlepiej roślinne bogate w kwasy omega 3. Równie ważnym składnikiem diety dziecka będzie woda mineralna, która zmniejszy zmęczenie, nawodni organizm i poprawi koncentracje naszych pociech.

Jeśli chcesz sprawdzić czy Twoja pociecha nie ma nadwagi, umów się do dietetyka z Centrum NaturHouse - bezpłatnie dokona analizy składu ciała i określi czy Twoje dziecko ma problem z wagą. Jeśli okaże się, że potrzebna jest pomoc w zrzuceniu wagi nasz dietetyk zasugeruje odpowiednie rozwiązanie.

ODCHUDZAMY DZIECI JUŻ OD 6 ROKU ŻYCIA.

Gabinety NaturHouse znajdują się w Chrzanowie ul. Wyszyńskiego 17a oraz w Libiążu ul. Oświęcimska b/n (przy stacji Lotos). Na wizytę można umówić się telefonicznie, osobiście lub poprzez formularz internetowy. NaturHouse w Chrzanowie istnieje w nowej lokalizacji! Siedziba firmy NaturHouse obecnie znajduje się przy ul. kard. Wyszyńskiego 17a (przeniesiona z ul. Garncarskiej).

Chcemy Państwa ostrzec przed firmami które świadczą - jak sami określają - „takie same usługi jak Naturhouse" lub używają stwierdzeń, że „Naturhouse teraz istnieje pod inną polską nazwą, a suplementy których używamy są takie same". Nie jest to prawda i chcemy Państwa przed tym przestrzec.

Godziny otwarcia: Poniedziałek: 12:00 - 19:00 Wtorek: 8:00 - 16:00 Środa: 10:00 - 19:00 Czwartek: 11:00 - 19:00 Piątek: 8:00 - 15:00

Na bezpłatną konsultację można umówić się telefonicznie pod numerem: 570 056 225, lub online na stronie NaturHouse

Materiał promocyjny