Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

MŁOSZOWA. Widowisko w plenerze nie znudziło się mieszkańcom (ZDJĘCIA)

28.06.2014 10:53 | 2 komentarze | 6 937 odsłon | red
Plenerowe przedstawienie od 1996 roku inauguruje Dni Trzebini i wciąż cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców. Wystawiany w piątek w zespole pałacowo-parkowym „Straszny Dwór” obejrzało około dwa i pół tysiąca osób
2
MŁOSZOWA. Widowisko w plenerze nie znudziło się mieszkańcom (ZDJĘCIA)
Tegoroczne przedstawienie, zdaniem organizatorów, obejrzało około dwa i pół tysiąca osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plenerowe przedstawienie od 1996 roku inauguruje Dni Trzebini i wciąż cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców. Wystawiany w piątek w zespole pałacowo-parkowym „Straszny Dwór” obejrzało około dwa i pół tysiąca osób.

- Przygotowaliśmy 1.600 miejsc siedzących. Wielu widzów przyszło z własnym krzesełkiem. Część siedzi na kocach, karimatach. Niektórzy stoją. Myślę, że dwa i pół tysiąca osób przewinęło się na pewno – cieszy się organizator imprezy Janusz Szczęśniak, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

W pierwszym rzędzie zasiedli burmistrz Stanisław Szczurek, poseł Tadeusz Arkit, starosta Adam Potocki, wicestarosta Maria Siuda czy wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek. Towarzyszyli im bliscy. W dalszych rzędach można było zobaczyć wójta Babic Radosława Warzechę z żoną, radnych, przedsiębiorców.

Opera „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu była już raz wystawiana na deskach młoszowskiej sceny. Z uwagi na burzę, która rozpętała się wówczas nad miastem, przedstawienie przerwano. Tym razem pogoda sprzyjała artystycznym wrażeniom. Opera zakończyła się widowiskowym mazurem.

- W Młoszowej na plenerowym przedstawieniu jestem już któryś raz. To naprawdę udana impreza. Coś innego, czego nie ma w okolicznych gminach – mówi Sylwia Witek.

Nie jest to jednak tanie przedsięwzięcie. Koszt tegorocznego przedstawienia to około 75 tys. zł.

(AJ)