Nie masz konta? Zarejestruj się

Płaza

Wózki dla niepełnosprawnych trafiły do Domu Pomocy Społecznej

07.08.2019 16:00 | 0 komentarzy | 3 570 odsłony | Agnieszka Filipowicz

O dwa wózki dla osób niepełnosprawnych wzbogacił się dom Pomocy Społecznej w Płazie. Sprzęt przekazała dziś przed południem Fundacja VOTUM z Wrocławia.

0
Wózki dla niepełnosprawnych trafiły do Domu Pomocy Społecznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To są używane wózki dobrej jakości, które sprowadzamy z Europy zachodniej i przekazujemy różnym ośrodkom. Zostały odremontowane i są w pełni sprawne - mówi wiceprezes Fundacji Votum Bartosz Kaczmarek.
Już wiadomo, że wózki trafią do pawilonu C.

- W tym pawilonie mieszka najwięcej osób z problemami z poruszaniem się - tłumaczy Dorota Kośmider, wicedyrektor DPS w Płazie.


Niepełnosprawni w DPS mają swoje wózki, ale w razie poważniejszych stanów chorobowych u pozostałych mieszkańców, instytucja nie dysponowała do tej pory zapasowym sprzętem, z którego można by skorzystać w takich sytuacjach. Dlatego szefowa pawilonu C Stanisława Szczepina cieszy z nowego nabytku.

Fundacja VOTUM powstała w 2005 roku, a na terenie całej Polski zaczęła działać w 2007 roku. Pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, szczególnie poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w wypadkach przy pracy, w rolnictwie oraz ich rodzinom. Podopiecznym fundacji jest m.in. znany kolarz Ryszard Szurkowski.