Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Powiększenie piersi implantami – spełnij marzenia o pięknym biuście!

02.08.2019 14:22 | 0 komentarzy | 1 812 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swojego biustu. Rozwiązaniem może być wówczas skorzystanie z zabiegu powiększenia piersi implantami.

0
Powiększenie piersi implantami – spełnij marzenia o pięknym biuście!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aktualnie zabieg taki jak powiększanie piersi można wykonać w każdej dobrej klinice chirurgii plastycznej. Na zabieg ten decyduje się sporo kobiet, które chciałyby, aby ich piersi uzyskały piękniejszy wygląd.

Najczęściej wykonuje się powiększanie biustu, ale kliniki mogą zaoferować także inne zabiegi, na przykład zmniejszanie czy modelowanie piersi, czyli ich plastyka dla uzyskania optymalnych efektów. Skupmy się jednak na najbardziej popularnym zabiegu, czyli na powiększaniu piersi. Co warto o nim wiedzieć?

 

W artykule poruszono następujące tematy:

 • Czym jest powiększenie biustu?
 • Rodzaje implantów piersi
 • Jak przebiega zabieg powiększania piersi implantami?
 • Ryzyko związane z operacyjnym powiększeniem piersi
 • Przeciwwskazania do zabiegu
 • Gdzie można wykonać zabieg powiększenia piersi?

 

Czym jest powiększanie biustu?

Powiększanie piersi to zabieg, którego celem jest nadanie piersiom odpowiedniego wyglądu, a dokładnie wielkości. Na zabiegi powiększania biustu decydują się głównie kobiety z mniejszymi piersiami, ale także te o większym biuście mogą z nich skorzystać.

Aktualnie najczęściej powiększanie biustu prowadzone jest metodą chirurgiczną. Stosuje się wówczas odpowiednio dopasowane implanty, ale aktualnie w użyciu znajdują się także inne metody.

Medycyna estetyczna oferuje metodę polegającą na powiększeniu piersi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Podczas zabiegu do piersi wstrzykuje się odpowiednią ilość tego naturalnego związku, który działa jak wypełniacz. Dzięki temu piersi są pełniejsze. Warto jednak wskazać, że efekt nie jest trwały i zanika w okresie 12-18 miesięcy. Dodatkowo, zabieg nie pozwala na podniesienie opadających piersi.

Wykonuje się też zabieg powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu. Wówczas jest on powiązany z liposukcją, czyli z odessaniem tłuszczu z wybranych partii ciała, na przykład pośladków, brzucha czy ud, a następnie jest on przeszczepiany w piersi. Wówczas można uzyskać już trwałe efekty, niemniej jednak także nie jest możliwe uzyskanie efektu podniesienia piersi.

Właśnie dlatego modelowanie i powiększanie biustu najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem dopasowanych implantów piersi. Wówczas efekt jest trwały – implanty mogą pozostawać w ciele nawet do 10-15 lat, natomiast potem wskazane jest dokonanie ich wymiany na nowe.

 

Rodzaje implantów piersi

Producenci implantów posiadają w swojej ofercie szeroką gamę różnych modeli takich uzupełnień. Można podzielić je na dwa typy, a mianowicie na:

 

 • implanty okrągłe – o okrągłym kształcie
 • implanty anatomiczne – przypominające łzę

 

Aktualnie najczęściej stosuje się implanty anatomiczne, ponieważ pozwalają one na uzyskanie bardziej naturalnego efektu. Do wyboru jest przy tym szeroka gama różnych rozmiarów implantów, więc lekarz może dobrać dla pacjentki takie, które będą prezentowały się najlepiej i dadzą optymalne rezultaty.

Większość implantów posiada osłonę wykonaną z poliuretanu albo z silikonu. Wewnątrz znajduje się miękki żel silikonowy. Implant może posiadać także różne faktury, na przykład może być gładki albo teksturowany. Teksturowane implanty są przy tym bardziej stabilne i zmniejszają ryzyko powikłań.

 

Jak przebiega zabieg powiększania piersi implantami?

Zabieg taki jak powiększanie piersi wymaga odpowiednich przygotowań, dlatego też przed jego wykonaniem pacjentka bierze udział w konsultacjach z lekarzem chirurgii plastycznej.

Lekarz wykona wówczas wywiad i zleci odpowiednie badania, w tym badania laboratoryjne, RTG klatki piersiowej, USG piersi. Dobierane są także odpowiednie implanty. Konieczne jest również wzięcie udziału w konsultacji anestezjologicznej, ponieważ zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym – narkozie.

Po kwalifikacji do zabiegu pacjentka przyjeżdża do kliniki w umówionym terminie. Tam odbywają się przygotowania do zabiegu oraz sam zabieg. Trwa on najczęściej 1,5-2 godziny. Chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcia, na przykład pod piersią, przy brodawce sutkowej, w dole pachwowym. Implant umieszczany jest pod mięśniem albo pod gruczołem piersiowym. Na koniec zakłada się dreny odprowadzające nadmiar wydzielin, szwy i opatrunki.

Po zabiegu pacjentka musi pozostać w klinice przez dwie doby. Po tym czasie lekarz usuwa dreny. Pacjentka otrzymuje także odpowiedni biustonosz do noszenia. Efekty będzie można zobaczyć dopiero po kilku tygodniach. Należy także stosować się do zaleceń lekarza.

 

Ryzyko związane z operacyjnym powiększeniem piersi

Podobnie jak w przypadku innych operacji, także zabieg powiększenia piersi związany jest z określonym ryzykiem. Niepożądane skutki uboczne zdarzają się jednak dość rzadko, dlatego też u większości pacjentek zabieg odbywa się bezproblemowo.

Wśród efektów ubocznych mogą znaleźć się: zniekształcenie lub nadmierna twardość piersi, zmiana pozycji implantów, zakażenia implantów, nadwrażliwość dotykowa albo zmniejszenie czucia brodawek sutkowych, nieprawidłowe tworzenie się blizn.

Warto też wskazać, że implanty piersi nie powodują problemów z badaniem piersi przez USG oraz mammograf. Także u większości pacjentek nie pojawiają się trudności z karmieniem piersią.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • podejrzenie nowotworu lub nowotwór
 • rozsiane zmiany mastopatyczne w piersiach, na przykład torbiele
 • nieuregulowane ciśnienie krwi
 • nieleczona cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • wybrane choroby przewlekłe, na przykład łuszczyca
 • aktywne infekcje i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym

 

Gdzie można wykonać zabieg powiększenia piersi?

Najlepiej powiększanie piersi wykonać w dobrym gabinecie chirurgii plastycznej. Wówczas można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i nie będzie pociągał za sobą wysokiego ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

W Małopolsce powiększanie biustu oferowane jest między innymi w Gabinecie Chirurgii Plastycznej MR Marta Raczkowska. To tam dostępne są zabiegi powiększania piersi z wykorzystaniem implantów, a także powiększania biustu tłuszczem. Istnieje też możliwość połączenia obu tych metod. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

 

Materiał promocyjny