Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Jubileusz w słońcu. Warsztaty Terapii Zajęciowej mają 20 lat (WIDEO)

26.06.2019 18:00 | 0 komentarzy | 2 185 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W upale, ale przy pysznym cieście i torcie, wśród zaprzyjaźnionych osób i instytucji. Tak dziś świętowano w Trzebini jubileusz 20-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej.

0
Jubileusz w słońcu. Warsztaty Terapii Zajęciowej mają 20 lat (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Oficjalne uroczystości jubileuszowe, połączone z obchodami Dnia Patrona Fundacji św. Alberta, rozpoczęły się występem wyjątkowej orkiestry, bo złożonej z podopiecznych WTZ, a prowadzonej od kilkunastu lat przez Małgorzatę Liszkę z Młodzieżowego Domu Kultury.

Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań dla zaprzyjaźnionych z WTZ osób i instytucji. Statuetki i dyplomy wręczała szefowa trzebińskich WTZ Katarzyna Szarzyńska, a także obecny na jubileuszu prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Fundacja prowadzi dziś 35 placówek, w tym 16 warsztatów terapii zajęciowej. Pod swoimi skrzydłami ma w Polsce w sumie 1200 podopiecznych. W Trzebini - ok. 35.

Po oficjalnej części rozpoczął się piknik. Częstowano smakołykami przygotowanymi w pracowni kulinarnej WTZ m.in. ciastem drożdżowym, znakomitym tortem i specjałami z grilla.

Więcej o jubileuszu i trzebińskich WTZ w papierowym wydaniu gazety.