Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Krzysztof Kozik jest już posłem

12.06.2019 18:00 | 29 komentarzy | 6 603 odsłon | Marek Oratowski

W środę ślubowanie złożyło 16 nowych posłów. W tym gronie był Krzysztof Kozik z Libiąża. Zastąpił Beatę Szydło, która zdobyła mandat europosłanki

29
Krzysztof Kozik jest już posłem
Krzysztof Kozik z osobami, które zaprosił na swoją inaugurację na Wiejskiej fot. Fb
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posłowie wypowiedzieli rotę przysięgi, która brzmi: "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".

- Wiedząc, że jest duże prawdopodobieństwo tego, że premier Szydło pojedzie do Brukseli, rozmawiałem z zarządem okręgu naszej partii na temat, czy widzą mnie na liście w jesiennych wyborach parlamentarnych. Skoro uzyskałem takie zapewnienie, to był argument do tego, by zostać posłem na trzy miesiące. Chciałbym zrobić coś pożytecznego dla powiatu chrzanowskiego i szerzej - Małopolski Zachodniej. Przez te kilka miesięcy na Wiejskiej postaram się zasygnalizować kilka tematów - obiecuje Krzysztof Kozik. Z galerii obserowały go osoby, które zaprosił do Warszawy. W tym libiąska radna Dorota Bużyk, związkowiec z ZZ "Kontra" Mirosław Lipowski oraz działacz PiS-u Franciszek Padło.
Oprócz niego ślubowanie złożyło 15 nowych posłów.

Procedura obsadzania pozostałych wygasłych mandatów poselskich trwa. Nieobsadzone miejsca na Wiejskiej są nadal po posłance PiS Elżbiecie Kruk oraz pośle PO Andrzeju Halickim.

Ludzie:

Krzysztof Kozik

Krzysztof Kozik

Związkowiec, polityk z Libiąża